Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 16:10 Bu haber 1865 kez okundu
 
1.500 metre uzunluğundaki iftar sofrası gönülleri birleştirdi.
Kadıköy ve Anadolu mahallesi sakinlerinin Kadıköy Pazar yeri Şehit Berati Sokakta kurulan bin 500 metre uzunluğundaki iftar sofrasında birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri yaşandı. Vatandaşların akın ettiği komşu iftar sofrası gönülleri birleştirdi.
YAŞAM Haberi
1.500 metre uzunluğundaki iftar sofrası gönülleri birleştirdi.

 

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ramazan ayının 23. gününde  Anadolu ve Kadıköy Mahallesi sakinleriyle Şehit Berati Sokak Kadıköy Pazaryerinde komşu iftarında bir araya geldi. 

3 BİN KİŞİ AYNI SOFRADA

 

3 bin kişinin orucunu açtığı komşu iftarında  akşam ezanı öncesi tüm masaları tek-tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tok, Ramazan ayında insanlar arasındaki birlik, beraberlik ve kaynaşmanın daha da güçlendiğine dikkat çekti.

 

"BÜYÜYEN TÜRKİYE İSTEMİYORLAR"

 

Türkiye'nin güçlenerek büyümesi ve ilerlemesini istemeyen egemen güçlerin çeşitli entrikalar düzenlediğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Güçlü Türkiye istemeyenler, ülkemiz topraklarında haince planlar kurduklarını söyledi.

 

"KALLEŞ ELLER KARDEŞLİĞİMİZİ HAZMEDEMİYOR"

 

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü zedelemeye çalışanların asla emellerine ulaşamayacaklarını kaydeden Başkan Tok, Vatanına ve bayrağına bağlı ve sevdalı Türk milletinin en zor günlerde bile bir arada birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşamasını anlayamayanlar bizim huzurumuzu bozmaya çalışıyor. Şehit kanlarıyla sulanmış topraklarımız üzerinde sinsice plan yapanlar güzellikleri bu birliktelikleri çekemeyen kıskanan şer güçler bu huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyor. Ama unuttukları bir şey var ! O da bizlerin her zaman kardeşlik duyguları içinde zor zamanlarda bile birlikte olduğumuz. Ülkemizi bölmeye çalışanlar gerçekleştirdikleri kirli oyunları ile hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır. Vatanımızdan bırakın toprak parçasını bir taş parçası dahi alamayacaklardır. Vahşice, insanlıktan çıkarak kan döken bu hainlere millet olarak yine birliğimiz ve beraberliğimiz ile gereken cevabı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Rabbim huzurumuzu bozmaya çalışanların misliyle huzurunu kaçırsın” diye konuştu.

 

FEVZİ ÇAKMAK CAMİİNDE EŞSİZ KURAN ZİYAFETİ

 

Önceki akşam Fevzi Çakmak Camiinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camii İmamı Dünya Kur'an Okuma Birincisi Mehmet Bilir ve Yalova Merkez Camii İmam Hatibi Türkiye Birincisi Fatih Bilir Kur'an ziyafeti verdi. Bilir kardeşlerin muhteşem sesi ve kıraati ile  ver Kur'an ziyafeti vatandaşlar huşu içinde dinledi. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un da teravih namazı ve programı için geldiği Fevzi Çakmak Camiinde vatandaşların ibadetlerinin  kabul olmasını diledi.  Vali Şahin, Belediye Başkanları Yılmaz ve Tok'un vatandaşlarla yaptıkları musafahanın ardından camii çıkışında belediye görevlileri tarafından vatandaşlara lokma ve çay ikramı yapıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 1.500, metre, uzunluğundaki, iftar, sofrası, gönülleri, birleştirdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı