Haber Detayı
02 Haziran 2021 - Çarşamba 13:46 Bu haber 595 kez okundu
 
13 Yaşındaki Samsunlu Derin Türkiye Şampiyonu Oldu
13 Yaş Türkiye Yüzme Şampiyonu Derin Güdünlü, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nu makamında ziyaret etti.
SPOR Haberi
 13 Yaşındaki Samsunlu Derin Türkiye Şampiyonu Oldu

Samsunlu Milli Sporcu Derin Güdünlü, 27-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Edirne'de düzenlenen Türkiye Turkcell Yıldız, Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme müsabakalarında 13 Yaş Türkiye Şampiyonu olarak büyük başarıya imza attı ve 50-100-200 metre kurbağalama branşlarında Comen Cup ve Multination Alternatif Milli takım kadrolarına seçildi.


Başarılarından dolayı milli sporcumuzu tebrik eden Kasapoğlu, 'Bizlere yaşattığın gurur için seni yürekten kutluyorum. Sen ve senin gibi altın sporcular bu şehrin ve ülkenin parlayan yıldızlarısınız. Sizlerin emeği ve gayreti ile Samsun Türkiye'de yüzme branşında madalya sıralamasında çok iyi bir noktaya geldi. Şehrimizde ulusal ve uluslararası standartlara sahip birçok havuzumuz var ve 5 adet havuzumuz siz değerli sporcularımıza hizmet etmek için şuan yapım aşamasında. 


Devletimiz spora ve sporcuya tüm imkanlarını sunuyor. Sizlere düşen tek görev ise severek isteyerek her zaman daha fazlası için çalışmaktır. Sen bu genç yaşında büyük başarıya imza attın. şimdi hedefin Avrupa, Dünya ve sonrasında Olimpiyatlarda madalya almak. Seni tekrardan tebrik ediyorum, antrenörün Doğukan KAYA ve ailene de emekleri için sonsuz teşekkür ediyorum' dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , 13, Yaşındaki, Samsunlu, Derin, Türkiye, Şampiyonu, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı