Haber Detayı
15 Ekim 2016 - Cumartesi 15:46 Bu haber 2035 kez okundu
 
15 TEMMUZ GECESİ GENÇLER DESTAN YAZDI
Canik Belediyesi, Ak Parti Canik Gençlik Kolları ve Şehzadeler Taraftarlar Derneği’nin organizesiyle düzenlenen “ 15 Temmuz Şehitler Futbol Turnuvası” sona erdi. Turnuvada konuşan Başkan Genç,” Bu ülkenin asıl gücü gençlerdir. 15 Temmuz’da gençlerimizin gücünü tüm dünya gördü” dedi.
- Haberi
15 TEMMUZ GECESİ GENÇLER DESTAN YAZDI

Yaklaşık bir ay önce başlayan Canik Belediyesi, Ak Parti Canik Gençlik Kolları ve Şehzadeler Taraftarlar Derneği’nin organizesiyle düzenlenen “ 15 Temmuz Şehitler Futbol Turnuvası” sona erdi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu finale Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra, Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Başkan Yardımcısı Alican Usta, Ak Parti Canik ilçe Başkanı Ercan Eler, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Osman Abanoz ,Metro Holding Yöneticisi Haluk Tan, Diriliş Başkanları Samsun İl Başkanı Ali Öztürk, muhtarlar ve çok sayıda futbol severler katıldı.

"15 TEMMUZ’U CANLI VE DİRİ TUTACAĞIZ "
15 Temmuz darbe girişiminin ülkeyi işgal etme amacıyla yapılmaya çalışılan bir darbe girişimi olduğunu ifade eden Başkan Genç, ”Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyenlerin hevesi 15 Temmuz gecesi kursaklarında kalmıştır. Millet olarak verdiğimiz mücadele demokrasi tarihine altın harflerle yazılmıştır. Vatan savunmasında 241 vatandaşımızı şehit verdik. Ne yapsak onların hakkını ödeyemeyiz ancak biz Canik Belediyesi olarak gerek “15 Temmuz Öncesi ve Sonrası” konferanslarımız ve eserimizle, gerekse tesislerimize verdiğimiz 15 Temmuz şehitlerimizin isimleriyle, gerekse bu tip organizasyonlarla 15 Temmuz’u canlı ve diri tutmaya devam edeceğiz” dedi.

“15 TEMMUZ” ÇATISI ALTINDA TOPLANAN GENÇLERİ TEBRİK EDİYORUM
15 Temmuz Şehitler Futbol Turnuvasıyla anlamlı bir organizasyona imza attıklarını söyleyen Başkan Genç,” 15 Temmuz’u unutturmamak adına gençlerle birlikte 15 Temmuz Şehitler Futbol turnuvasını düzenledik. Amacına ve ruhuna uygun centilmence bir turnuva oldu. Bizler gençlerin gücüne ve enerjisine inanıyoruz. Gençler 15 Temmuz’da görevini yaptı. Gerek darbeci hainlere karşı, gerekse de demokrasi nöbetlerinde en ön saflarda yer aldılar. Şimdi de onlarla birlikte 15 Temmuz’u sporda da hep birlikte yaşatıyoruz. Böyle bir anlamlı organizasyona birlikte imza attığımız gençlerimizi tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

DEMİRCAN’DAN CANİK’E TEBRİK
Canik Belediyesini, Ak Parti Canik Gençlik Kollarını ve yine ilçede bulunan Şehzadeler Taraftar derneğini tebrik eden Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan,” Burada görüyorum ki çok anlamlı bir organizasyon icra edilmiş. Sizler bir aya yakın süredir burada centilmence bir turnuvaya ev sahipliği yapmıtınız. 15 Temmuz’u unutturmamak adına yapılan bu turnuvada emeği geçen tüm paydaşları tebrik ediyorum” dedi.

KUPA ÖMER HALİSDEMİR’İN
32 takımın katıldığı ve yaklaşık bir ay süren turnuva Şehit Ömer Halisdemir ve Şehit Sedat Kaplan futbol takımları arasında oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Turnuvanın kazananı ise 7-3 skorla Şehit Ömer Halisdemir futbol takımı oldu.
Turnuvanın sonunda 1.,2.,3. ve 4. takımlara kupa ve hediyeleri takdim edildi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 15, TEMMUZ, GECESİ, GENÇLER, DESTAN, YAZDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı