Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 17:46 Bu haber 1736 kez okundu
 
16. Koç Fest Spor Müsabakaları Samsun’da Başladı
16. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları Samsun OMÜ’de oynanan ilk gün karşılaşmalarıyla başladı
SPOR Haberi
16. Koç Fest Spor Müsabakaları  Samsun’da Başladı

16. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunlarının final serisi için 4 bini aşkın üniversiteli sporcu, antrenör ve spor insanı Samsun'a geldi.  

 

 

Üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’in bahar etabının büyük finalleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı vesilesiyle 10 Mayıs’ta Samsun’da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde başladı. 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF), Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, KYK ve Koç Holding iş birliğiyle düzenlenen ve Üniversitelerin katılımıyla basketbol, hentbol, futbol, voleybol, atletizm, jimnastik, dağ bisikleti, oryantiring ve yüzme branşlarında yapılacak spor ve kültür etkinlikleri oynanan ilk gün karşılaşmalarıyla başladı.

 

Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi Kadın Voleybol Takımları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşardoğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonundaki ilk karşılaşmayı Arel Üniversitesi 3-0 kazandı.   

 

Etkinlikler ve spor müsabakaları 10-17 Mayıs tarihleri arasında Samsun’un çeşitli salonlarında devam edecek. Etkinliğin tüm programlarına www.omu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 16., Koç, Fest, Spor, Müsabakaları, , Samsun’da, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı