Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 18:24 Bu haber 2224 kez okundu
 
19 MAYIS POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU'NDAN 356 POLİS MEZUN OLDU
Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu 14. dönemde 121 bayan, 235 erkek olmak üzere 356 genç polis mezun etti.
EĞİTİM Haberi
19 MAYIS POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU'NDAN  356 POLİS MEZUN OLDU

Diploma Töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende bir konuşma yapan Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Cihan ALAGÖZ, “Okulumuzun 14. Dönem mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bugün 121 bayan 235 erkek toplamda 356 genç meslektaşlarımızın 2 yıl süren zor ve yorucu bir eğitimin ardından okulumuzdan uğurluyoruz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimizede uzun ömürler diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Genç meslektaşlarım yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

     Valimiz  İbrahim ŞAHİN törende , ” Emniyet Teşkilatımızın kıymetli mensupları, bugün yorucu bir eğitimin ardından 121 bayan 235 erkek olmak üzere toplam 356 polis adayı arkadaşımız mezun oluyor. Öncelikle kendilerine, ailelerine, memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başarılı bir meslek hayatı geçirmelerini diliyorum. Zor bir coğrafyada farklı kültürlere, kimliklere ev sahipliği yapan bir ülkede yaşıyoruz ve ülkemiz son yıllarda gelişen demokrasisiyle, ekonomisiyle dünyada dikkatleri üzerine topluyor. Ülkenin bu dikkat çekici yükselişi birilerini rahatsız etti ki son dönemlerde maalesef ülkemizde polisimize, askerimize alçakça saldırılarla birliğimizi ve dirliğimiz bozmaya çalışmaktalar.

     Türkiye'nin güvenliğinden asla taviz veremeyiz. Bu yüzden terörle mücadelemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sonuna kadar devam edecek, geçmişte olduğu gibi güvenliği bahane ederek hukukun çiğnenmesine, demokrasinin duraklamasına, özgürlüklerin kısıtlanmasına da asla imkan tanıyamayız. Özgürlükle güvenliğin arasındaki dengeyi biz çok iyi biliyoruz. Askere, polise molotof atanların, kurşun sıkanların ve bunlara destek olanların özgürlük ve demokrasi anlayışına bizim anlayışımızda yer yok. Ancak hukuk çerçevesinde herkes demokratik tepkisini gösterebilir ve bu çerçevenin dışına çıkanlar olursa gereken cevabı kanunlarımıza uygun şekilde alır.

    Sevgili Öğrenciler; Bugünden itibaren öğrenciliğiniz bitiyor. Artık 170 yıllık geçmişe sahip sadakatle ülkesine hizmet eden emniyet teşkilatının siz de birer neferisiniz. Sorumluluğunuz çok büyük, siz herhangi bir zihniyetin yada düşüncenin polisi değilsiniz, asla devlet otoritesini zafiyete düşürecek bir konumda olmayınız, görevinizi demokrasi ve hukuk kurallarını gözeterek yapmanız gerektiğini asla unutmayanız, Adil ve tarafsız olunuz, vatandaşla diyaloglarınızı saygı içerisinde yapınız, vatandaşa insancıl davranınız kısacası milletin polisi olunuz. Her daim kendinizi geliştirin, okuyun. Dünyayı, ülkemizi, gündemi mutlaka yakından takip edin. Zorlu bir mesleğe adım atıyorsunuz meslek dışında kendinize, ailenize zaman ayırın mesleğinizi mutlaka sevin. Üstlerinize karşı saygısız davranışlara girmeyin. İnşallah mutlu, sağlıklı, uzun bir meslek hayatınız olur.

    Tekrar hayırlı olsun derken terörle mücadelede şehadete yürüyen tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Görev başındaki tüm emniyet çalışanlarına başarı diliyorum. Herkesin Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum.” diye konuştu.

      Konuşmaların ardından mezun olan 356 genç Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi tarafından yemin töreni gerçekleştirildi.

       Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'nda (PMYO) düzenlenen 14. dönem mezuniyet törenine ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Cumhuriyet Başsavcı V. Emrullah İSKENDEROĞLU, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ercan YAŞİN, Samsun Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, kurum müdürleri ve mezun olan polislerin yakınları katıldı.
 
 
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 19, MAYIS, POLİS, MESLEK, YÜKSEKOKULU'NDAN, , 356, POLİS, MEZUN, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı