Haber Detayı
14 Ekim 2016 - Cuma 10:43 Bu haber 1875 kez okundu
 
19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden Kınama
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Samsunspor Yöneticisi Fazıl Abdik'in gazeteci Fatih Tutar'a yaptığı saldırıyı kınadı.
- Haberi
19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden Kınama

Olayla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan şunları söyledi: " Samsunspor hepimizin ortak payesi. Tüm samsun halkının istediği tek ortak değer Samsunspor’un hakettiği yerlerde yani süper ligde olması. Bu uğurda bir çok bedeller ödenmesine rağmen san ki Samsunspor kendi şirketiymiş gibi davranan yöneticilerin tutum ve davranışları bizleri üzmektedir. İçerisinde bulunduğu maddi sorun ve sıkıntılarla uğraşan kulübümüz birde kendi içerimizde yaşanan sorunlararla enerjisini tüketmemelidir. 

Samsunspor idmanı için bugün Nuri Asan Tesislerine giden Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar biran da Samsunspor yöneticisi Fazıl Abdik'in saldırısan maruz kalmıştır. Gazete Gerçek Spor Müdürü Fatih Tutar'ı kolundan çekiştiren ve Nuri Asan Tesislerinden çıkartmaya çalışan Fazlı Abdik'in kendisi hakkında yapılan bir haber nedeniyle Fatih Tutar'a tepki gösterdiğini üzülerek üğrenmiş bulunmaktayız. Görevi sadece halkın haber alma özgürlüğü adına gece demeden gündüz demeden çalışan meslektaşımıza karşı takınılmış olan bu tavrı kınıyoruz. Meslektaşımızın bu konu ile ilgili savcılığa yapmış olduğu suç duyrusunun ve meslektaşımızın bundan sonraki idmalarda karşılaşabileceği durumların takipcisi olacağımızı kamu oyuna saygıyla duyururuz. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 19, Mayıs, Gazeteciler, Cemiyeti'nden, Kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı