Haber Detayı
20 Haziran 2016 - Pazartesi 16:55 Bu haber 2109 kez okundu
 
2 Mahalle'ye 2 Dev Proje
Türkiye'nin En Büyük Gençlik Merkezi 29 Ekimde Açılıyor Yeni Belediye Hizmet Binası'nın Temeli ise Eylül'de Atılıyor
YAŞAM Haberi
2 Mahalle'ye 2 Dev Proje

lkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Çatalarmut ve Kıran Mahallesi'nin 2 dev projeye ev sahipliği yaptığını ifade etti.

 

 

GENÇLİK MERKEZİ 29 EKİM’DE AÇILIYOR

Çatalarmut Mahallesine Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin inşa edildiğini ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bu dev merkezin açılacağını ifade eden Başkan Tok, “Çatalarmut mahallemizde Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi yükseliyor. 19 Ekim 2015 tarihinde temelini hep birlikte attık. 29 Ekim 2016 tarihinde Cumhuriyet Bayramı’nda ise açılışını gerçekleştiriyoruz. “ dedi.

 

KIRAN'A YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI

Çatalarmut Mahallesinin dev projelere ev sahipliğini yaptığını da ifade eden Başkan Tok, “Ayrıca Gençlik Merkezimizin yapıldığı noktanın bir kilometre ilerisinde Ulugazi TOKİ binalarımızın hemen yanında yeni hizmet binamızın yapımına başlıyoruz. 20 dönümlük alana yapılacak belediye hizmet binamızın projesi tamamlandı ve önümüzde ki günlerde ihaleye çıkılacağız. Proje çalışmalarımız tamamlandı , projemizin kredi talebi meclisimizden geçti. Yeni belediye hizmet binamızda vatandaşlarımızı iki bina arasında git gel yapmaktan kurtarmış olacağız. 20 dönümlük araziye sahip arazinin 11 dönümü belediye hizmet binası geri kalan alanlar ise meydan ve yeşil alan olacak. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak. Projemizin içerisinde çocuk kreşi, spor alanları, otopark ve dinlenme noktaları bulunacak. Alanımızın bir kısmına da Ulugazi TOKİ sakinlerinin de acil ihtiyacı olan cami ihtiyacı için bir cami yapacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 2, Mahalle'ye, 2, Dev, Proje, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı