Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:39 Bu haber 2464 kez okundu
 
2023 Eğitim Vizyonu Samsun Çalıştayı gerçekleştirildi
Samsun'da 2023 Vizyon Belgesi kapsamında 1000’den fazla kişinin katılımıyla 17 ilçede “İlçe Çalıştayları gerçekleştirildi. 11 Ocak 2019 Cuma günü ise il geneli 2023 Vizyon Belgesi Eğitim çalıştayına 300 paydaş katıldı.
EĞİTİM Haberi
 2023 Eğitim Vizyonu Samsun Çalıştayı gerçekleştirildi

 
Samsun’ da 2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Samsun Çalıştayı 11 Ocak 2019 Cuma günü saat 09:00 da Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonunda gerçekleştirildi. 
 
Çalıştaya Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, STK Temsilcileri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, akademisyenler, okul müdürleri öğretmenler ve eğitim çalışanları katıldı.  
 
 
Çalıştayın Açılış konuşmasını gerçekleştiren Coşkun Esen, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Milli Eğitim Bakanımız tarafından paylaşılan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılacak tüm programları planlamak üzere çalıştaylar tertip edilmiştir. Bizde 17 ilçemizin tamamında geçtiğimiz hafta sonu çalıştaylar düzenledik. Yaptığımız faaliyetler ile bir çatı olan bir vizyon olan bu belgenin Samsun ölçeğinde, ilçelerimiz ölçeğinde ve okullarımız ölçeğinde bu belgeyi nasıl uygulayabiliriz bunu değerlendiriyoruz.
 
 Samsun olarak bu vizyona nasıl renk katabiliriz. Ufkumuzu bu belgeye göre nasıl yönlendirebiliriz işte bütün bunların beyin fırtınasını gerçekleştiriyoruz. 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı “çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir.” dedi.
 
 
 
Samsun Valisi Osman Kaymak da, “Değerli arkadaşlar, 2023 Eğitim Vizyonu çalıştayı Samsunumuz için inşallah çok güzel sonuçlar çıkaracağını şimdiden düşünüyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim yeni Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk bey atandıktan sonra eğitim konusunda büyük bir umut, ümit ve ışık oluşturdu. 2023 Eğitim Vizyonunu Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte açıkladıktan sonra Türkiye’nin her tarafından büyük bir destek çıktı. Gerçekten bu havanın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Şuan bana göre dönemecin başındayız. İnşallah arkadaşlar yeni bakanımız yeni vizyon Türkiye’yi artık gerçekten emin adımlarla yol alan bu çalıştay bundan sonra gerçekten güçlü Türkiye’nin güçlü bireyleri oluşturma konusunda bizlere umut vermektedir” diye konuştu.
 
 
2023 Eğitim Vizyonu Samsun çalıştayında; Öğrenme Analitiği Araçlarıyla Veriye Dayalı Yönetim, Ölçme Ve Değerlendirme, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Ve Yönetimi, Okulların Finansmanı, Teftiş Ve Kurumsal Rehberlik Hizmetleri, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık, Özel Eğitim, Özel Yetenek, Yabancı Dil Eğitimi, öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik Ve Beceri Destekli Dönüşüm, Erken Çocukluk, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Fen Ve Sosyal Bilimler Liseleri, İmam Hatip Ortaokulları ve Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim, Özel Öğretim ve Hayat Boyu Öğrenme alanlarında 18 komisyonda beyin fırtınası yapıldı.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , 2023, Eğitim, Vizyonu, Samsun, Çalıştayı, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı