Haber Detayı
03 Ağustos 2016 - Çarşamba 12:27 Bu haber 5197 kez okundu
 
“30 AĞUSTOS İPTALİ FETÖ’YE Mİ , DEVLETE Mİ KARŞI YAPILIYOR ?
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Ülkemizin ''Darbe Girişimi'' yüzünden bir travma geçirdiği gerekçesi ile kutlanmaması açıklamasına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
“30 AĞUSTOS İPTALİ FETÖ’YE Mİ , DEVLETE Mİ  KARŞI YAPILIYOR ?

Özkefeli, “ Bunu Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir televizyon programında 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin bu yıl yapılmayacağını belirterek, “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz, 30 Ağustos’ta bu yıl tören yapılmayacak. Halk yeni travma geçirmişken geçit töreni yapmak doğru değil” demiş. Desinler diyorum sadece... Onlar çok şeyler dedi ama biz Milli bayramlarımızı her şeye rağmen meydanlarda, salonlarda kutlamaya devam ettik.

    30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1922'de başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni anmadır... 30 Ağustos, ülke topraklarının geri alındığı kurtuluş gününün sembolüdür... 1935 yılında da resmi bayram ilân edilmiştir ve o gün olduğu bugünde biz Atatürkçüler, Cumhuriyet severler tarafından daha bir coşkuyla kutlanmaya devam edilecektir.” Dedi.

KHK’LARIN KİMİNLE MÜCADELE ETMEK İÇİN ÇIKARILDIĞI UNUTULMAMALI
    AKP iktidarı’nın Milli bayramlarımızı hep sudan bahanelerle iptal ettiğini ifade eden Özkefeli, “ 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra Atatürk'e sarılırmış gibi yapmalarının bir takiye olduğunun farkında olarak şimdi de 30 Ağustos Zafer Bayramımızın Kutlanmasını iptal etmelerine çok da şaşırmıyoruz. Ama bahane çok saçma geldi bu sefer. Çünkü Halk hiç travma geçiriyor gibi değil, meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor.
    Darbe Girişimini FETÖ yapılanmasının teröristleri yapmıştır. Ama bu bahane ile Emperyalizmin istediği olmuş Şanlı Türk Ordusu bertaraf edilmiştir. Ama 30 Ağustos Zaferinin arkasında Mustafa Kemal Atatürk'ün şanlı ordusu vardır. Türk Halkı Askerine değil FETÖ kuklası teröristlere karşıdır. Türk Milleti Askerini ve Ordusunu bağrına basmayı hep bilmiştir. İktidar ve Cumhurbaşkanı'nın; DARBE, OHAL derken; çıkarılan KHK'lerin kimle mücadele için çıkarıldığını unutmaması gerekmektedir.” Diye konuştu.

30 AĞUSTOS İPTALİ FETÖ’YE Mİ  KARŞI YAPILIYOR ?

    Özkefeli açıklamasını şöyle tamamladı: “ Bir Milli Bayramın daha iptali ile iktidarın mücadelesinin FETÖ' YE mi yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devletine mi karşı yapıldığı sorusu yerinde olacaktır.
     Biz Samsun Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 30 Ağustos'ta meydanlarda olacağız. Hep yaptığımız gibi... Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti için tüm samsun halkını o gece yapacağımız Fener Alayımıza davet ediyoruz.
    Tam Bağımsız, Bölünmez Türkiye Cumhuriyeti için gün birlik olma günüdür. Tek yol Atatürk ve Devrimleridir.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: “30, AĞUSTOS, İPTALİ, FETÖ’YE, Mİ, ,, DEVLETE, Mİ, , KARŞI, YAPILIYOR, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı