Haber Detayı
30 Ağustos 2016 - Salı 12:21 Bu haber 1957 kez okundu
 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI BAŞLADI
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. Yıldönümü kutlamaları başladı.
- Haberi
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI BAŞLADI

İlk kutlama Atatürk Anıtı’nda çelenk koyma töreni ile gerçekleştirildi.  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ardından, Vali İbrahim ŞAHİN, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat BULUT ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ tarafından anıta çelenk sunuldu.  

 Vali İbrahim Şahin Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı.   Daha sonra Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri Mete AKIN ve Medine ÖZLEK, günün anlam ve önemini belirten şiir okudu.


 
        Ardından Piyade Albay Ahmet İZGİ bir konuşma yaptı.

 Anıttaki törenin ardından Vali İbrahim ŞAHİN, saat 09.45’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. Yıldönümü kutlamaları dolayısı ile Valilik ‘Yaşayan Atatürk Salonu’nda   Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat BULUT ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ile beraber tebrikleri kabul etti.
 
      Tebrik   Törenine, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Yarbay Mustafa ATEŞ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri,  kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri, idari ve mülki erkan  katıldı.
 

        Anıttaki törene Törene ayrıca, Samsun Milletvekilleri Fuat KÖKTAŞ, Kemal ZEYBEK, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Haluk ŞİMŞEK, Recep YÜKSEL, Ali Galip SARAL, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Mustafa ATEŞ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, askeri, idari ve mülki erkan, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
 
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 30, AĞUSTOS, ZAFER, BAYRAMI’NIN, 94., YILDÖNÜMÜ, KUTLAMALARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı