Haber Detayı
24 Haziran 2016 - Cuma 17:38 Bu haber 4046 kez okundu
 
4 Eczacıyı öldürdüler !
Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan bugün Ankara Üniversitesi'nde meydana gelen kavga sonucunda Üniversite Hastanesi Eczanesi'nde çalışan 4 eczacının öldürülmesi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
SAĞLIK Haberi
4 Eczacıyı öldürdüler !

ACIMIZ VE ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK

Karacan açıklamasında, " Bugün Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi eczanesinde meydana gelen elim olay sonrasında dört meslektaşımız ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. Acımız ve üzüntümüz kelimelere dökülemeyecek kadar büyüktür. Yaşamını yitiren meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm eczacı camiasına başsağlığı diliyoruz.
Toplumumuzun tüm alanlarına sirayet eden şiddet eğilimi, her yeni gün bir vaka ile karşımıza çıkıyor. Toplumsal olarak yaşadığımız bu kırılma ise, bireysel şiddeti giderek körüklüyor ve yaygınlaştırıyor." dedi.

ŞİDDETİN NEDENLERİ BULUNARAK ÖNLENMELİ

Hastane eczanesinde yaşanılan bu korkunç olayın şiddetin yaşam alanlarımıza nasıl nüfus ettiğinin bir göstergesi olduğunu belirten Karacan, "  Bu bağlamda sağlıkta şiddet, tek boyutlu olarak ele alınamayacak, sonuçlara odaklanarak ortadan kaldırılamayacak bir olgudur. Şiddetin nedenlerine eğilerek bunları ortadan kaldıracak bir perspektiften yoksun olan tüm çözüm arayışlarının sonuçsuz kalacağı açıktır. Toplumumuzun bu şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir toplum yapısına kavuşulabilmesi ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşayabilmesi için başta devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması ve önlemler alması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir.

Yıllardır büyük özveri ve emeklerle insan sağlığına hizmet etmiş dört meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza sabır diliyoruz." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 4, Eczacıyı, öldürdüler, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı