Haber Detayı
18 Haziran 2016 - Cumartesi 13:30 Bu haber 4226 kez okundu
 
41 yıllık OMÜ’de bir ilk
Atakum Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliğiyle kampus içerisinde gerçekleştirilen iftarda 3 bin öğrenci ve çok sayıda akademisyen aynı iftar sofrasında buluştu.
YAŞAM Haberi
41 yıllık OMÜ’de bir ilk

 

OMÜ öğrencileri için hazırlanan iftar programında 3 bin öğrenciyi dev iftar sofrasında buluşturan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “OMÜ öğrencileri bize ailelerinin emanetidir” diye konuşurken OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Sarıalioğlu ise üniversitenin 41 yıllık tarihinin en kalabalık iftar buluşmasının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bu önemli üniversitede okumak için memleketlerinden gelen öğrenci kardeşlerimiz, bize ailelerinin emanetidir.  Farklı illerden hatta farklı ülkelerden şehrimize gelen öğrencilerle Ramazan Ayında da  birlikte olmak istedik. Katılım sağlayan tüm öğrenci kardeşlerimize, akademisyenlere, STK temsilcilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

OMÜ Rektörvekili Prof. Dr. Sevilhan Mennan ise konuşmasında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya ve OMÜ Öğrenci Konseyi’ne teşekkür ederek sağlanan katılım karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 3 bin öğrencinin buluştuğu iftar programına ayrıca OMÜ Genel Sekreteri Selahattin Özyurt, KYK Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Memur-Sen İl Başkanı Necdet Güneysu,  Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman, Cihannuma Derneği Samsun Şube Başkanı İlker Efe, Hu Der Samsun Şubesi Başkanı Cihat Başerli ve eski AK Parti İl Başkanı Osman Çetinkaya da katıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 41, yıllık, OMÜ’de, bir, ilk,
Yorumlar
Haber Yazılımı