Haber Detayı
11 Temmuz 2016 - Pazartesi 13:01 Bu haber 2813 kez okundu
 
55 Yıllık Köprü Orta Yerinden Çatladı
Alaçam ilçesinin en eski yerleşim yerlerinden olan Karşıyaka mahallesini diğer mahallelerle ulaşımını 1961 yılından bu yana sağlayan Karşıyaka Köprüsü yağan yağmurlara dayanamadı ve orta yerinden çatladı.
- Haberi
55 Yıllık Köprü Orta Yerinden Çatladı

55 yıldır yağan yağmurlara kar sularını sellere meydan okuyan Karşıyaka Köprüsü bakımsızlık ve ilgisizlikten son yağan yağmurlara dayanamadı. Orta yerinden çatlayan ve sonrasında araç ve yaya trafiğine kapatılan köprü, mahalle sakinlerini mağdur etti.

Karşıyaka ,Etyemez, Köseköy, Aşağıkoçlu, Yukarıkoçlu, Harmancık ve daha bir çok mahallenin kullandığı köprü dışında bir geçiş noktası olmadığı için vatandaşlar tehlikesine rağmen köprüyü kullanmaya devam ediyor.

Köprünün doğusundaki esnaflar,  “Köprünün çatlaması ve yıkılmaya yüz tutması nedeniyle onlarca müşterimizin de ayakları kesildi.  Doğru dürüst alışveriş yapamaz olduk. Ancak yürüyerek gelen müşterilerimiz bir iki kalem malzeme alıp evlerinin yollarını tutuyorlar. Etyemez mahallesinden gelen müşterilerimiz artık bu köprüden geçemedikleri için daha kuzeydeki köprüden geçiyorlar ve diğer yerlerden alışverişlerini yapıyorlar. Bir an önce köprümüzün yapılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Mehmet Rebii Özdemir

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 55, Yıllık, Köprü, Orta, Yerinden, Çatladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı