Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 15:34 Bu haber 1931 kez okundu
 
57. Alay Sancağı Samsun ve İlçelerdeki Okullarda Sergileniyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bir yıl süreyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından teslim ve emanet edilen 57. Alay Sancağı bu sefer ilköğretim öğrencileri ile buluştu.
- Haberi
57. Alay Sancağı Samsun ve İlçelerdeki Okullarda Sergileniyor

57. Alay Sancağı’nı mümkün olduğunca her kesimden Samsunlularla buluşturmaya özen gösteren Üniversite yönetimi, kendisine teslim edilen emaneti bu kez Samsun ve ilçelerindeki okullarda sergileyerek Sancak’ın maneviyatını öğrencilerde yaşatıyor.

Çanakkale Savaşı’nın gidişatını değiştiren ve fedakârlık ve kahramanlıklarıyla dünya tarihine damgasını vuran 57. Piyade Alayı’nın değerli sancağı, geçen yıl 19 Mayıs Törenleri’nde OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e takdim edilmişti. 57. Alay Sancağı bir yıl süreyle OMÜ tarafından muhafaza edilecek.

57. Piyade Alayı’nın cesur ve kahraman askerleri ile onların vatan ve millet sevgisini sembolize eden Sancak, Samsun’un Atakum, İlkadım, Canik, Asarcık, Ayvacık, Tekkeköy, Bafra, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuz Mayıs, Salıpazarı, Terme, Vezirköprü, Yakakent ve Alaçam ilçelerinde öğrenciler tarafından yoğun ilgi ve merakla karşılandı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: 57., Alay, Sancağı, Samsun, ve, İlçelerdeki, Okullarda, Sergileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı