Haber Detayı
03 Eylül 2016 - Cumartesi 16:44 Bu haber 2514 kez okundu
 
800 Milyonun Sırrı Ne ?
Samsun'da tutuklanan ve FETÖ’nün kasası olduğu iddia edilen avukat Fevzi Cem Şenocak'ın banka hesabından 800 milyon lira çıktığı kayyum Avukat Hasan Ölçer tarafından doğrulandı.
- Haberi
800 Milyonun Sırrı Ne ?

FETÖ'nün elebaşısı Fetullah Gülen'in Türkiye'de vekaletini verdiği 5 avukattan biri olan Fevzi Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 milyon lira olduğu Sabah Gazetesi tarafından haber yapılmıştı.

 Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ise bu paranın avukatın hesabında olmadığını söylemişti. Ancak kayyum Hasan Ölçer, 800 milyon liranın FETÖ'nün avukatının hesabında olduğunu söyledi.


BAŞSAVCI NEDEN 'YOK' DEDİ?

Darbe girişiminin ardından yapılan FETÖ soruşturmasında 16 çalışanıyla birlikte gözaltına alınan Şenocak Hukuk Bürosu sahibi Av. Fevzi Cem Şenocak tutuklanmış, banka hesabındaki para ise gündeme bomba gibi düşmüştü. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ise tutuklu Avukat Şenocak'ın banka hesaplarında 800 milyon liraya rastlamadıklarını belirtmiş ve başsavcılık resmi internet sitesinden bu yönde açıklama yapmıştı. 

KAYYUM HASAN ÖLÇER: " Bu paranın var olduğunu teyit ediyorum."

Avukat Şenocak'ın sahibi olduğu Şenocak Hukuk Bürosu ile bazı şirketlere kayyum atandı. Kayyum Hasan Ölçer, konuyla ilgili açıklama yaptı ve şunları söyledi: " Bu paranın var olduğunu teyit ediyorum. Bu paranın FETÖ'nün tüm bölge himmeti olduğunu düşünüyoruz, paraların kaynaklarını bulmaya çalışıyoruz. Cemaatin Türkiye'deki önemli kasalarından biri olduğunu düşünüyoruz. Araştırmalarımız bu yönde olup geçmişe dönük banka kayıt, hesap, havale giriş ve çıkışlarını mercek altına aldık. Avukatın hukuk bürosunun para trafiğini araştırıyoruz. Ayrıca bu avukatın çok lüks bir hayatı var" 

Şenocak'ın örgütün Karadeniz bölge kasası olduğu öne sürüldü. Kayyum Ölçer, FETÖ'nün avukatının yüklü banka hesabının yanı sıra değerleri 700 bin lirayı bulan lüks garajı olduğunu da açıkladı.

KAYNAK : VATAN GAZETESİ 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 800, Milyonun, Sırrı, Ne, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı