Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 17:39 Bu haber 2421 kez okundu
 
81 İlden 350 Dağcı, Samsun'dan Havza'ya Yürüyor
Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 11. Anma Yürüyüş programına katılan 81 ilden 350 dağcı, 25 Mayıs'ta Havza'da olmak için Samsun'dan yola çıktı.
SPOR Haberi
81 İlden 350 Dağcı, Samsun'dan Havza'ya Yürüyor

 
OMÜ Doğa Sporları Kulübü Üyeleri ve Samsun Dağcılık İl Temsilcisi sporcuları Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından, Tütün İskelesi'nde düzenlenen Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 11. Anma Yürüyüş programı sonrasında  25 Mayıs'ta Havza İlçemizde olmak üzere uğurlandı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Osman Kaymak, “Değerli dağcı sporcu kardeşlerim öncelikle Samsun’a hoş geldiniz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a gelişlerinin 100. Yılı kutlamalarına devam ediyoruz. Bu çerçevede ocak ayından itibaren Samsun pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. 

Bugün dağcı kardeşlerimizi 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’dan çıkarak Havza’ya gidişlerini temsilen buradan Havza’ya uğurlayacağız. 25 Mayıs’ta inşallah Havza’da olacaksınız. Ben gerçekten anlayışınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu duygu ve inancın sizlerin vasıtasıyla tüm gençlere yayılması lazım. Bu vatan sevgisi ve Milli Mücadele ruhudur. Bu zorlu yolculuğa çıkacak dağcı kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Havza'da yapılacak törende göndere çekilmek üzere Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’a teslim edilecek Türk Bayrağımızı yürüyüşe katılan en genç ve en yaşlı sporcuya öperek teslim etti.

Tütün İskelesi’nden Atatürk Bulvarı'na kadar sporcularla yürüyen Vali Osman Kaymak daha sonra sporcuları Havza’ya uğurladı.

81 ilden 350 dağcı, Ondokuz Mayıs Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (OMDAK) üyeleri ve Samsun Dağcılık İl Temsilcisi sporcuların katılımıyla 'Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 11. Anma Yürüyüş’ programına ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: 81, İlden, 350, Dağcı,, Samsun'dan, Havza'ya, Yürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı