Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 14:55 Bu haber 2958 kez okundu
 
Iraklı Genç Türkmen sanatçı Mustafa Parlakyulduz Samsun'a gelecek
Atakum Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Sefa Akkoyunlu, son yıllarda yıldızı parlayan ve Iraq Idol müzik yarışmasında 10 bin kişiyi eleyerek ilk 12'de finallerde yarışmaya hak kazanan Iraklı Genç Türkmen sanatçı Mustafa Parlakyulduz'u Samsun'a getireceklerini söyledi.
SANAT Haberi
Iraklı Genç Türkmen sanatçı Mustafa Parlakyulduz Samsun'a gelecek

Son yıllarda yıldızı parlayan Iraklı Genç Türkmen sanatçı Mustafa Parlakyulduz, 10 bin kişinin katıldığı elemeleri geçti ve   Iraq Idol müzik yarışması finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Özellikle Samsun'da ve Türkiye'de yaşayan Iraklıların gözdesi olan sanatçının yarılma öncesinde ve sonrasında sosyal medya üzerinden yayınlanan klipleri çok fazla beğeni almaya başlayınca Türkiye ve Samsun'da da dikkat çekti.

 

Kerkük Makam Evleri mezunu olan ve Irak makam türleri hakkında büyük bir birikime sahip Parlakyıldız ile ilgili olarak bir açıklama yapan AtakumKent Konseyi Yabancılar Meclis Başkanı Sefa Akkoyunlu, Türkmen sanatçı Mustafa Parlakyulduz'un çok yakın arkadaşı olduğunu, başarıları ile gurur duyduklarını belirterek,"  Mustafa Parlakyulduz, Irak'ta çok başarılı bir sanatçı.
Mustafa Parlakyulduz, Başkent Bağdat’taki elemelere katılarak 10 bin kişi arasından ilk 12 kişi arasına girerek finallerde yarışma hakkı kazandı.  


Kendisi ile gurur duyuyoruz. Biz de kendisine her türlü desteği vereceğiz. Diliyorum ki birinciliği kazanacak ve Tüm Dünyaya sesini duyuracak. Samsun'dan ve Türkiye'den de kendisine oylarımızla destek vereceğiz. Büyük başarı gösteren ve Irak ve Türkiye'de yaşayan mülteciler arasında çok sevilen yakın dostum sanatçı kardeşimizi ilk fırsatta Samsun'a getireceğiz."  dedi.

 

 26 Aralık’ta MBC Iraq kanalında başlayan Irak Idol programıında, programa katılmaya hak kazanan 12 şarkıcı her hafta birbiriyle yarışacak. 12 yarışmacı her hafta kendi performanslarını sergileyerek seyirciler tarafından oylanacak. En az oyu alan yarışmacı bir üst tura çıkamayacak.

İŞTE O SANATÇININ VİDEOSU

http://www.karadenizhayat.com/haber-Irakli-genc-turkmen-sanatci-mustafa-parlakyulduz-samsun-a-gelecek-20331.html

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Iraklı, Genç, Türkmen, sanatçı, Mustafa, Parlakyulduz, Samsun'a, gelecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı