Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 12:05 Bu haber 825 kez okundu
 
Abdullah Karapıçak; Her birey önce kendi önlemini almalı!
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Covid / 19 Salgınının yüzyılın en büyük felaketi olduğunu ve salgınla mücadelede herkesin üzerine düşeni yapması ve her bireyimn karşısındakinen beklemeden kendi önlemini alması gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Abdullah Karapıçak; Her birey önce kendi önlemini almalı!

Samsun ve Türkiye gündemi, ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan MHP samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak,

 

"Tüm dünyanın içinden geçtiği bu kritik COVİD-19 salgını sürecinde Samsun olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Birey bazlı olarak önlemlerin alınması, maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyulması gerekir. Sağlık Bakanımızın açıkladığı rakamlar doğrultusunda her bir Samsunlu hemşehrimiz salgın sürecinde kurallara azami önem göstermelidir. Görünen o ki salgında kritik bir aşamaya gelindi. Birey bazlı alınan önlemler toplumun genelini yarattığından hiç kimse önlem almayı karşısındakinden beklemesin, kendisi alsın.” dedi.

 

KAN, DOKU VE ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR 

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan kan, doku ve organ bağışı kampanyasına ilişkin olarak da açıklamalar yapan Karapıçak; “Kan başta olmak üzere doku ve organ bağışı konusunda başlattığımız kampanyaya katılımlar oldu. Öncelikle bağışçılara ve bağış için gelip bir nedenden dolayı bağış yapamayanlara, kampanyayı yürüten Türk Kızılayı’na, T.C. Sağlık İl Müdürlüğü yöneticilerine, teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bağışlar salgın sürecine bağlı olarak beklentimizin altında kalsa da böyle bir süreçte çok daha önemli hale gelen bağışların yerine ulaşması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu çalışmalarımız Türk Kızılayı’nın ilçelerde yaptığı kan bağışı kampanyalarına katılımlar ile sürecektir. Bu doğrultuda teşkilat ve yan kuruluşlarımızla gerekli koordinasyonu gerçekleştirdik.” dedi.

 

İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ SÜREÇ BELKİ DE BU YÜZYILIN EN BÜYÜK FELAKETİ

 

KOVİD-19 salgını ile ilgili olarak “İçinden geçtiğimiz süreç belki de bu yüzyılın en büyük felaketi. Böyle bir süreçte toplum sağlığı bağlamında önem arz etmekte olduğu kadar ekonomik ve toplumsal olarak da zorlanacağımız bir süreçtir. Bu süreçte biz yüce Türk Milletine düşen görev ise önlemlerimizi almak, fiziki olarak olmasa da ruhen ve fikren birlik olmaktır. İnşallah bu salgını ve salgına bağlı süreçleri yakın gelecekte atlatacak ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Biz Samsunlular alarak da bizlere düşen görev bu inançla hareket etmektir.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Abdullah, Karapıçak;, Her, birey, önce, kendi, önlemini, almalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı