Haber Detayı
28 Mayıs 2016 - Cumartesi 23:22 Bu haber 4312 kez okundu
 
Acemi Erler Yemin Etti
Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda acemi er ve erbaşlar düzenlenen törenle yemin etti.
- Haberi
Acemi Erler Yemin Etti

Vatani görevinin ilk bölümünü tamamlayan er ve erbaşların dağıtım töreninde Başkan Yılmaz, askerlerin ve ailelerinin sevincine ortak oldu.

Gökberk Kışlası'nda düzenlenen törene Samsun Vali Vekili Recep Yüksel, Samsun Garnizon ve Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile şehit aileleri, gaziler, Mehmetçikler ile yurdun dört bir köşesinden gelen yakınları katıldı.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ
Er ve erbaşların yemin etmesinin ardından kısa dönem erler, yaş kütüğüne plaket çaktı. Törende Vali Vekili Recep Yüksel, Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından oğlunun vatani görevini gerçekleştirdiği kışlada daha önce askerliğini yapan babalara, ant içme törenine katılım belgeleri verildi. Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken’in konuşmasının ardından törende er ve erbaşlar tören geçişi yaptı. Tören geçişinin ardından mutlu son, Mehmetçik’in aileleri ile kucaklaşması ve hasret gidermesiyle sona erdi
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Acemi, Erler, Yemin, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı