Haber Detayı
27 Ağustos 2016 - Cumartesi 16:37 Bu haber 4922 kez okundu
 
ADD’den 30 Ağustos Çağrısı
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli 30 Ağustos’ta ADD, CHP, ÇYDD, TMMOB ve Cumhuriyet Kadınları Derneği ile birlikte fener alayı düzenlediklerini söyledi.
- Haberi
ADD’den 30 Ağustos Çağrısı

 30 Ağustos Günü Saat 19.00’da Samsunluları 56'lar da DSİ önünde beklediklerini belirten Işık Özkefeli, “     Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın travma geçiren toplum benzetmesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlanmayacağını söylemesinden sonra bir basın açıklaması ile her şeye rağmen meydanlarda olacağımızı bildirmiştik.  93 yıldır her bedele rağmen demokrasi nöbeti tutan bizler  Milli bayramlarımızı her şeye rağmen meydanlarda, salonlarda kutlamaya devam ettik. Bu senede meydanda olacağız ve daha bir coşku ile kutlayacağız.

    30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1922'de başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni anmadır... 30 Ağustos, ülke topraklarının geri alındığı kurtuluş gününün sembolüdür... 1935 yılında da resmi bayram ilân edilmiştir ve o gün olduğu bugünde biz Atatürkçüler, Cumhuriyet severler tarafından daha bir coşkuyla kutlanmaya devam edilecektir.” Dedi.

FETÖ/PDY YAPILANMASININ NEDENİ BİZLER DEĞİLİZ

     15 Temmuz gerici darbe girişimi ve sonrasındaki sürecin ülkeyi tam bir kan gölüne dönüştürdüğünü ifade eden Işık Özkefeli, “ Askeriyeden, polise, hukuka,sağlığa, eğitime kısaca devletin tüm aşamalarında kadrolaşan FETÖ/PDY yapılanmasının nedeni bizler değiliz. Girişim sonrası OHAL, KHK'in kimlerle mücadele için çıkarıldığının mevcut iktidarın ve Cumhurbaşkanının unutmaması gerekmektedir.
    Ülkede terör, şehitler, yaralılar aldı başını gidiyor. Gaziantep'te düğün evi ve bir sürü çocuk, Cizre'de saldırı bombalar derken Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanına ve Konvoyuna yapılan saldırı son noktayı koymuştur. Artık buna bir dur demenin vakti geldi. Milli birliğe ve bütünlüğe saldırı; Türkiye Cumhuriyeti Kurucu İlkelerine bir saldırıdır bu... Terörü ve destekçilerini şiddetle kınıyoruz.” Diye konuştu.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

    ''Tam Bağımsız, Bölünmez Türkiye Cumhuriyeti için gün birlik olma günüdür'' ilkesinden yola çıktıklarını bildiren Özkefeli açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz de Samsun’da birçok demokratik kitle örgütü, sendika, dernek, parti ve oda bir araya gelerek bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayımızı yapıyoruz. Bu etkinliğin tertip komitesinde ADD, CHP, Cumhuriyet Kadınları Derneği, ÇYDD ve  TMMOB bulunmaktadır. 
    56'lar DSİ önü buluşma noktamız. 30 Ağustos 2016 Salı günü Saat 19.30 demokratik, laik, parlamenter sosyal hukuk devletimize sahip çıkmak için tüm samsun halkını o gece yapacağımız Fener Alayımıza davet ediyoruz.
    Sen yoksan bir eksiğiz... Tam Bağımsız ve Laik Türkiye Cumhuriyeti adına Umudumuz sizlersiniz...” 

 


     

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD’den, 30, Ağustos, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı