Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 14:07 Bu haber 2591 kez okundu
 
ADD'den AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'e sert cevap!..
AKP Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e Uşak’ta cezaevinde kadınların çıplak şekilde aranmasına dair söylediği sözlere ADD'den sert tepki geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
ADD'den AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'e sert cevap!..

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Özlem Zengin’e, “ Bir kadının ''Onurlu ya da Onursuz'' olmasının karar yeri hiçbir zaman siz değilsiniz ve asla da olamazsınız. Böyle ayrıştırıcı bir dille yaptığınız konuşma gerçekten çok utanç verici!.” Dedi.

 

Dr. Işık Özkefeli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veri:

 

“ AKP Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e Uşak’ta cezaevinde kadınların çıplak şekilde aranmasına dair söylediği sözlere cevabımızdır:

 

Üstüne basa basa AKP Grup Başkan Vekili ve bir Avukat olduğunu söyleyen Sayın Kadın Vekil Zengin, bir kadının ''Onurlu ya da Onursuz'' olmasının karar yeri hiçbir zaman siz değilsiniz ve asla da olamazsınız. Böyle ayrıştırıcı bir dille yaptığınız konuşma gerçekten çok utanç vericidir. 

 

Vekil ya da Avukat bir kadının; ''Çıplak arama üzerinden'' tacize uğrayan ve utandığı için söyleyemeyen kadınları ''Onursuz'' diye nitelendirmesi AKP döneminin nefret ve şiddet dilinin, eril şiddetin başka bir yansımasıdır. Ama bunun bir kadın tarafından söyleniyor olması gerçekten utanç vericidir.Toplum da kadınlarımız hala uğradığı şiddeti ne en yakınına ne de güvenlik güçlerine ifade etmeye çekinip utanırken, bu çekinceyi onursuzluk olarak nitelendiren bir kadını şiddetle lanetliyoruz.

 

Türk kadının onuru şanlı tarihinde ve mücadelesindedir ve her kadın çok onurludur.

Özlem Zengin'in şöyle bir geçmiş söylemlerine baktığımızda; Kadınların seçme seçilme hakkına ilişkin "Eğer Türkiye’de bu hakkın gerçek manada kullanılmasından bahsediyorsak, bunu hayata geçiren parti AK Parti’dir ve bunun da öncüsü Sayın Cumhurbaşkanımızdır" dediğini, bir cinayetin kadın cinayeti olup olmadığının belirlenmesinin "zor" olduğunu söylediğini görüyoruz. Bu söylemlerden de anladığımız gibi Cumhuriyet tarihini ve kadın mücadelesini reddediş olduğunu çok net görüyoruz.

 

Kendi başörtüsünü 20 yıl önce Avukatlık yemini ederken çıkardığı için başını kaldıramadığını söyleyen Sayın Zengin’in bizler Onuruna ve inancına sonuna kadar saygı duyuyoruz.Bugün Kadına Şiddetin durmadığı Ülkemizde, bir kadın eliyle şiddete maruz kalmak hepimizi derinden yaralamıştır.Bu zihniyet kadını ve  erkeği ile Cumhuriyete ve Devrimlere düşman, ortaçağ karanlığının tam adıdır. Lanetliyor ve kınıyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD'den, AK, Parti, Grup, Başkan, Vekili, Özlem, Zengin'e, sert, cevap!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');