Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 15:26 Bu haber 4074 kez okundu
 
ADD’den Atatürk’e Secde Görüntülerine Sert Tepki
Atatürk sevgisini engellemeye çalışanlar, şimdi "secde" senaryosu sahneliyor
- Haberi
ADD’den Atatürk’e Secde Görüntülerine Sert Tepki

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Bursa'nın İznik ilçesindeki Elbeyli İlköğretim Okulu'nda Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıl dönümü anma programında, küçük yaştaki öğrencilerin Atatürk portresinin önünde secde ettirilmesi görüntülerine tepki gösterdi.

 

TOPLUMU ATATÜRK’TEN SOĞUTMAK ÜZERE KURGULU BİR OYUN

 

Milletimizin, Büyük Atatürk’e yönelişi ve bağlılığının bazı kesimleri rahatsız ettiğini ifade eden Dr. Özkefeli, “10 Kasım 2019 pazar günü, Kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, bedenen aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde milletçe bir kez daha tükenmeyecek bir bağlılıkla, saygı ve özlemle andık. Rahatsız olan kesimler, Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma etkinliklerine maalesef gölge düşürmüşlerdir.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, her şeyden önce bir büyük devrimcidir. Devrimci olduğu için de fikirsel anlamda anlatılması ve fikirsel bağlamda anılması beklenen ve yapılması gerekendir.

 

 

Ancak, 10 Kasım 2019 Pazar günü Atatürk’ün tüm yaşamı boyunca reddettiği görüntülerle karşılaştık. Çocuklarımıza "secde" ettirildiğini izledik. Geleceğimizi emanet edeceğimiz beyinlere Atatürk bu şekilde izah ediliyorsa “eyvahlık” bir durumdayız demektir. Bu yaklaşım, Atatürkçü Düşünce’nin kabul etmeyeceği ve toplumu Atatürk’ten soğutmak üzerine kurgulu bir oyundur. “ dedi.

 

BU SENARYONUN KURGUSUNU YAPANLAR EĞİTİMCİ OLAMAZ!..

 

Önceleri "Anıtkabir'e tapınmaya gidiyorlar" yaygarasıyla Atatürk sevgisini örselemeye, engellemeye çalışanların, bu yalanlarından sonuç alamayınca şimdi "secde" senaryosunu sahnelediğini belirten Dr. Özkefeli, “  Bu senaryonun kurgusunu yapanlar eğitimci olamazlar. Atatürkçü hiç olamazlar. Bunlar olsa olsa Atatürk karşıtlarının yararına çalışanlardır. İlgilileri bu konuda uyarıyoruz. Bu işi yapanlardan hesap sorun yoksa hukuk yoluyla bu işi zaten biz yapacağız.

 

Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü fikirleriyle, eserleriyle ve yaratıcısı olduğu Cumhuriyet Devrimi ile milletçe anmaya devam edeceğiz. Kabul etmeyeceğimiz ve insan onuruna yakıştıramayacağımız kurguların mimarlarını şiddetle kınıyor, yakından takip edeceğimizi ve gereğini yapacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: ADD’den, Atatürk’e, Secde, Görüntülerine, Sert, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı