Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 18:53 Bu haber 5463 kez okundu
 
ADD'den Liselilere Destek
ADD Samsun Şubesi Gençlik Kolları Liselerde yapılan uygulamalara tepki göstererek bildiri yayınlayan Liselilere destek verdi.
EĞİTİM Haberi
ADD'den Liselilere Destek

  ADD Samsun Şubesi Gençlik Kolları bir basın açıklaması yaparak okullarındaki uygulşamalara ve kısıtlamalara tepki gösteren Lise Öğrencilerine destek verdi.

ADD Gençlik Kolları Başkanı Evre Kabadayı yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi. "   İstanbul Erkek Lisesi ( İEL ) ile başlayan , ardından Galatasaray Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ( CAL ) , Vefa Lisesi ve Bornova Anadolu Lisesi ( BAL ) gibi , Türkiye'nin köklü liselerinin yayınlamış oldukları bildirilerden de anlaşıldığı üzere , ' PİLOT OKUL ' adı altında yandaş ve yalaka yöneticilerin sayesinde , eğitim yuvalarımızı karanlığa teslim etmek ve gerici zihniyeti liseli arkadaşlarımıza aşılamak istediklerini görüyoruz. Yıllardır bu zihniyete karşı mücadele veren  Atatürkçü Düşünce Derneği olarak , ülkeyi karanlıklara teslim etmeyeceğimizin  bilinmesini isteriz. Bu mücadelede liseli genç arkadaşlarımızın da varlığı , mutluluk ve onur kaynağımızdır.       

Padişahlığı elinin tersiyle iten, bu topraklarda halkın egemenliğini her zaman ön plana çıkartan , devrimleriyle bütün dünya ülkelerine örnek olan , Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün rehberliğinde durmadan , yorulmadan yürümekteyiz.  Yaşı küçük fakat fikirleri ' Cumhurbaşkanı'ndan   daha büyük ve çağdaş olan sevgili LİSELİLER !  Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ÜN 94 yıl önce başlatmış olduğu medeniyet yolundaki Türkiye Cumhuriyeti , O'nun devrim ve ilkeleri sizlerle beraber hiç kuşku yok ki ilelebet payidar kalacaktır.                                                                                                   

       ' Bütün Ümidim Gençliktedir ' ve ' Cumhuriyet'in ve Devrimlerinin Yegane Bekçisi Gençlerdir ' sözü sizlerle vücut bulmaktadır. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Padişah yalakalarına sırtını dönen İstanbul Erkek Lisesi'ne , hiçbir padişaha yalakalık yapmamış ve yapmayacak ' Müdür ' arayan Galatasaray Lisesine , ' Sen Yanmasan , Ben Yanmasam , Biz Yanmasak Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa ‘  diyen ; Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne, ' Gelin Padişah Yalakalarına , Hep Beraber Sırtımızı Dönelim ' çağrısı yapan Bornova Anadolu Lisesine,   Karanlığa geçit vermemekte kararlı olan Samsun Anadolu Lisesi'ne ve birbirinden değerli Liseli Arkadaşlarımıza Selam Olsun !                                                                                                              

       Gösterdiğiniz üstün cesaret ve onurlu davranış umarız ki sizin gibi düşünen diğer Liselere örnek olur ve karanlıkta yaşamak yerine aydınlığı tercih edenlerin sayısı gün be gün artar.  "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD'den, Liselilere, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı