Haber Detayı
24 Eylül 2016 - Cumartesi 15:59 Bu haber 4618 kez okundu
 
ADD’li Gençlerden Anıtkabir Komutanlığı’na Mektup :
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Gençlik Kolları Anıtkabir’e Çocuk Oyun parkı Yaptıran Anıtkabir Komutanlığı’na bir mektup yazarak Özel bir kargo şirketinin reklam yerinin Anıtkabir olamayacağını bildirdi.
- Haberi
ADD’li Gençlerden Anıtkabir Komutanlığı’na Mektup :


Anıtkabir Komutanlığı’nı emanete sahip çıkmaya çağıran gençler ADD Samsun Şubesi’nde bir basın açıklaması yaptı. ADD Samsun Gençlik Kolları Başkanı Evre Kabadayı'nın yaptığı açıklamada gençler şunlarıs söyledi: "  Ulu Önder’imiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i korumakla görevli olmak, şüphesiz ki ; dünyanın en şerefli ve asil görevlerinden biridir.  Mustafa Kemal’in izinden yürüyen , O’nun emanetlerine canı pahasına sahip çıkmak ve korumakla görevli biz gençler, ne yazık ki bu günler de üzgün ve bir o kadar şaşkınız.    

    Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu , sizinde üniformasını taşıdığınız Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin, ebedi Başkomutanı ATATÜRK’ümüzün istirahatgahına  hiç ama hiç yakışmayan çocuk parkı yapılmasını esefle karşılıyoruz. ATATÜRK’ün çocuklara verdiği değer , dünyadaki tek çocuk bayramının Türkiye’mizde kutlanıyor olması, bir çok örneklerinden biridir. Ama orası , yasalarla koruma altına alınmış bir anıttır, oyun alanı değil ! Ve çocuklarını oraya götüren ebeveynler çocuklarını oyun oynasın diye değil, tarihlerini ve Ulu Önder’i tanısın diye götürüyorlar. Bu şekilde hareket ederek Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aziz ruhuna saygısızlık ettiğinizi bildirmek zorundayız. Özel bir kargo şirketinin reklam yeri Anıtkabir olamaz. Anıtkabir’in gerek mimari yapısı, gerekse Türk halkının gönlündeki yeri tartışılamaz.
    Biz ATATÜRK’ümüzü size emanet ettik. Sizde bilirsiniz ki emanete sahip çıkmak , onu korumak ve kollamak hem askerliğin hemde Türklüğün vazgeçilmezlerindendir. Eğer bunu siz yapamayacaksınız , görev sorumluluğumuzu Gençliğe Hitabe ve Bursa Nutku’ndan alan biz gençler , yaparız ve hiçbir güç buna engel olamaz !
    Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Gençlik Kolları olarak , görev alanınızda bulunan Emanet’imize , ATATÜRK’ümüze sahip çıkmanızı bekliyor , Anıtkabir’e yakışan görüntüsünü tekrar görmeyi bekliyoruz.
     Gereğinin yapılmasını derin saygılarımızla arz ederiz.     

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD’li, Gençlerden, Anıtkabir, Komutanlığı’na, Mektup, :,
Yorumlar
Haber Yazılımı