Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 16:55 Bu haber 1101 kez okundu
 
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli de Deniz Gezmiş Paylaşımından Beraat ettı
6 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını ölüm yıldönümlerinin andığı için hakkında dava açılan Işık Özkefeli de beraat etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli de  Deniz Gezmiş Paylaşımından Beraat ettı


ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli hakkında  6 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını ölüm yıldönümlerinde andığı İçin soruşturma açılmış ve ardından hazırlanan iddianame ile Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

 

Aynı şekilde Birleşik Kamu İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Onur Gündüz de aynı paylaşım nedeniyle Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkmış ve beraat etmişti.

 

Bugün Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma sonrasında Dr. Işık Özkefeli de mahkeme heyetinin oybirliği ile beraat etti. Samsun Adliyesi'nde görülecek duruşma öncesi ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli'ye destek olmak için CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükçü, CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Nihat Yurt, Eğitim İş ve Birleşik Kamu İş yöneticileri Asliye önünde bir araya geldi.
 

  
Mahkeme sonrasında Adliye önünde basın açıklaması yapan ADD Genel Başkanı  Işık ÖZKEFELİ, " Atatürkçü Düşüncenin yargılanamaz. Tam Bağımsız Türkiye ideali, Anti-emperyalist duruşumuz ile Halkın gönlünde taht kuran denizleri anmaya devam edeceğiz. Atatürkçülere atılan bu çamur tutmaz dedik ve tutturamadılar." dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD, Samsun, Şube, Başkanı, Işık, Özkefeli, de, , Deniz, Gezmiş, Paylaşımından, Beraat, ettı,
Yorumlar
Haber Yazılımı