Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 18:41 Bu haber 1202 kez okundu
 
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli'den Andımız tepkisi
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, AK Parti'nin TBMM’deki oylamada HDP ile işbirliği halinde ANDIMIZ’a karşı çıkması ve MHP'nin çekimser kalmasına sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli'den Andımız tepkisi

 

Siyasi iktidarın, Büyük ATATÜRK’ün adına bile tahammül edemediğini ve Türk sözüne mesafeli durduğunu sürekli vurguladıklarını belirten Dr. Özkefeli açıklamasında şu görüşlere yer verdi: " Algı operasyonlarıyla, istemediğini “hain-düşman” istediğini “dost-vatansever” ilan eden siyasi iktidar; TBMM’deki oylamada HDP ile işbirliği halinde ANDIMIZ’a karşı çıkmıştır. Milliyetçilik ve beka konusunda ısrarlı olanların kayıtsız-çekimser kalması ise ayrıca düşündürücüdür.

 

Atatürk Devrim ve İlkelerine, milliliğe vurgu yapan ANDIMIZ’dan kimler niçin rahatsızlık duyarlar? Milletimiz bu sorunun cevabını artık çok iyi bilmektedir. Algı operasyonları gerçeğini toplumumuz anlamıştır. TBMM’de, ANDIMIZ oylamasındaki görüntü, esasen kimlerin işbirliği halinde olduğunu kanıtlamaktadır.

 

ANDIMIZ; milli haysiyetimiz ve milli namusumuzdur. Milli ve yerli olmak; Atatürkçü Düşünce’ye sahip olmak demektir.

 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, birkaç ay önce “Türkiye, Mustafa Kemal’in Türkiye’si değil” tespitinde bulunmuş; bugün de 24 Nisanı Ermeni soykırım günü ilan edeceğini açıklama cüretini göstermiştir.

 

Atatürk’ün İlkelerine ve manevi mirasına sahip çıkıldığında Macron gibi düşünenlerin konuşmasına izin verilmeyeceği açıktır.

 

Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkıldığında; insan hakları konusunda geçmişleri hiç de temiz olmayan Avrupa ülkeleri, bu cüreti gösteremeyecektir. Keza, İkinci Dünya savaşı öncesi ve savaş sürecinde, Avrupa’daki soykırımdan kaçan binlerce insanın Atatürk Türkiyesine sığınarak hayatta kaldığını en iyi Onlar bilmektedir.

 

Sonuç olarak; ANDIMIZ, Türk Milleti’nin varoluş metnidir. Türk Milleti, Atatürk Devrimi ve Atatürkçü Düşünce sayesinde onurlu bir ulus olarak yaşamını sürdürmektedir. ANDIMIZ’dan vazgeçenler aslında ulusal onurumuzdan vazgeçmektedir. Bu durumda kazanan, Türkiye düşmanı emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileridir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD, Samsun, Şube, Başkanı, Dr., Işık, Özkefeli'den, Andımız, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı