Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 11:06 Bu haber 2152 kez okundu
 
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli: “Engelli bireylerin yaşam alanı engelsiz hale getirilmeli!”
ADD samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada engellilerin yaşam alanlarının engelsiz hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
YAŞAM Haberi
   ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli:  “Engelli bireylerin yaşam alanı engelsiz hale getirilmeli!”

Dr. Özkefeli açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

Dünya Engelliler Günü aslında bir farkındalık yaratmak adına,  engellilere yönelik çalışmalara dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.

 

Engellilikle ilgili toplumsal farkındalık kazandırılması bu günün temel amacıdır. Her insan birer engelli adayıdır ve bugün onların hatırlayamadığımız sıkıntılarının yarın bizim problemimiz olacağı asla unutulmamalıdır. Engelli ya da engelsiz tüm bireyler toplum içinde, birey olmanın getirdiği haklardan eşit olarak yararlanmak hakkına sahiptir.

 

 Engelli bireylerimizin; Sağlık, eğitim, çalışma ve yaşam alanlarının düzenlenmesi ve engelsiz hale getirilmesi gerekmektedir.

 

Engelli çocuklarımızın ve bireylerin; toplumumuzun refah ve çeşitliliğine, sosyal ve ekonomik kalkınmasına yaptıkları ve yapabilecekleri katkıları takdirle karşıladığımızı, özgürlüklerden pozitif ayrımcılık gözetilerek eşit ve tam olarak faydalanmaları için her daim üzerimize düşen görevi hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğimizi belirtir,  bu vesileyle bütün engelli bireylerimizin “Dünya Engelliler Günü’nü” kutlarız.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , , , ADD, Samsun, Şube, Başkanı, Dr., Işık, Özkefeli:, , “Engelli, bireylerin, yaşam, alanı, engelsiz, hale, getirilmeli!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı