Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 14:30 Bu haber 2190 kez okundu
 
ADD SAMSUN ŞUBESİ'NDEN BURS KAMPANYASI
ADD Samsun Şubesi Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetiştirmek, gençlerimizi cemaat ve tarikatlara mahkûm etmemek adına ihtiyacı olan zeki çocuklara burs vermek ve verilen bursların sayısını artırmak için kampanya başlattı.
EĞİTİM Haberi
ADD SAMSUN ŞUBESİ'NDEN BURS KAMPANYASI

Burs kampanyası ile ilgili olarak bir açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli şunları söyledi:             " Yaşadığımız şu günlerde Ülke içinde tarikatların, cemaatlerin nasıl gençler üzerinden örgütlendiğini gördük ve yaşadık. Aslında bunları çevremizde yıllardır yaşıyorduk. Ablaları, ağabeyleri hep duyuyorduk. Ama boyutunun bu kadar büyük olduğunu Emperyalizmin güdümünde yapılan gerici darbe girişimi sonucunda daha iyi gördük.

             Şu anda kamuda ve özelde; askeriyede, hukukta, sağlıkta, diyanette, eğitimde her alanda OHAL ile iyice güçlenen iktidar onları temizleme operasyonu içerisinde… Ama bir taraftan da ders alınmamış gibi MÜFREDAT Laik ve Bilimsel çizgiden uzaklaştırıldı. Şehrimizde köklü birçok lise yerlerinden kaldırıldı ve şehir dışına çıkarıldı. Yerlerine İmam Hatip liseleri açılıyor ve sayıları her geçen gün büyüyor. Bu Ülkede ve şehirde yeteri kadar imam hatip lisesi olduğunu, çağdaş ve bilimsel eğitim veren liselere ihtiyacımız olduğunu her fırsatta dile getirdik.

            Laik sistemde aklın ve bilimin ışığında eğitimi terk etmemek gerektiğini gücümüz yettiğince anlatacağız.   Gençlik bizim aydınlık yarınlarımız olacaktır.

            Buradan tüm üyelerimize, Atatürkçülere ve Cumhuriyet âşıklarına sesleniyoruz:

            Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetiştirmek, gençlerimizi cemaat ve tarikatlara mahkûm etmemek adına Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; ihtiyacı olan zeki çocuklarımıza burs vermeyi, verdiğimiz burs sayısını arttırmayı planlıyoruz.

            Atatürk ve Atatürkçülüğün sorgulandığı, Kemalizm’in dışlandığı, laikliğin yok sayıldığı bu günlerde; '' Ülke bütünlüğümüzü, Atatürk ilke ve devrimlerini savunmak'' ilkesinden yola çıkarak:

            Günümüz Şartlarında, Ülkenin geleceği için hayati önemi olduğunu düşündüğümüz bu çalışma için sizlerin katkısına ihtiyacımız var. Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubemiz aydınlık yüzlü, ‘’Biz Atatürk’le büyüdük’’ diyen gençlerimizle dolu… Desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Burs vermek isteyenler için de Derneğin iletişim bilgileri ve banka hesap numaraları aşağıdaki gibidir.

ADD samsun Şubesi Telefon:  0362 4200188  

 BANKA HESAP NUMARALARI;

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Ziraat Bankası Çiftlik Şubesi burs-bağış hesap numaraları:

BAĞIŞ HESABI

IBAN:  TR68 0001 0007 6844 4979 8250 02 

BURS HESABI

 IBAN: TR95 0001 0007 6844 4979 8250 01 

Hesaplarına yatırabilirsiniz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD, SAMSUN, ŞUBESİ'NDEN, BURS, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı