Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 13:29 Bu haber 3523 kez okundu
 
ADD Samsun Şubesi'nden Burs kampanyası
ADD Samsun Şubesi Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetiştirmek, gençlerimizi cemaat ve tarikatlara mahkum etmemek adına ihtiyacı olan zeki çocuklar burs vermek ve verilen bursların sayısını artırmak için kampanya başlattı.
- Haberi
ADD Samsun Şubesi'nden Burs kampanyası

Kampanya ile ilgili olarak bir açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, “Yaşadığımız şu günlerde Ülke içinde bir tarikatın cemaatin nasıl gençler üzerinden örgütlendiğini hayretler içinde seyrediyoruz. Aslında bunları çevremizde yıllardır yaşıyorduk. Ablaları, ağabeyleri hep duyuyorduk. Ama boyutunun bu kadar büyük olduğunu Emperyalizmin güdümünde yapılan gerici darbe girişimi sonucunda daha iyi gördük.

             Şu anda kamuda ve özelde; askeriyede, hukukta, sağlıkta, diyanette, eğitimde her alanda OHAL ile iyice güçlenen iktidar onları temizleme operasyonu içerisinde... Örgütlenirken yardımcı olduklarını da Sayın Cumhurbaşkanının ağzından duyduk. Bakıyoruz  da diyanette de bir sürü görevden uzaklaştırma var. Demek ki İmam Hatipler bu ülke geleceği için; onların dediği gibi iyi gelmedi.” Dedi.

            Laik sistemde aklın ve bilimin ışığında eğitimi terk etmemek gerektiğini ifade eden Özkefeli, “Askeri okulları da kapatmak hele hiç çare değil. Yıllarca gözlerimizin önünde gençlerimiz tarikatlar ve cemaatler tarafından zapt edilmiş. Oysa ki gençlik bizim aydınlık yarınlarımız.

            Buradan tüm üyelerimize, Atatürkçülere ve Cumhuriyet aşıklarına sesleniyoruz:

            Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetiştirmek, gençlerimizi cemaat ve tarikatlara mahkum etmemek adına Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; ihtiyacı olan zeki çocuklarımıza burs vermeyi, verdiğimiz burs sayısını arttırmayı planlıyoruz.

            Atatürk ve Atatürkçülüğün sorgulandığı, Kemalizm’in dışlandığı, laikliğin yok sayıldığı bu günlerde; '' Ülke bütünlüğümüzü, Atatürk ilke ve devrimlerini savunmak'' ilkesinden yola çıkarak:

            Günümüz Şartlarında, Ülkenin geleceği için hayati önemi olduğunu düşündüğümüz bu çalışma için sizlerin katkısına ihtiyacımız var.” Diye konuştu.

Özkefeli burs vermek isteyenler için de Derneğin iletişim bilgileri ve banka hesap numaralarını da paylaştı.

            ADD samsun Şubesi Telefon:  0362 4200188  

 BANKA HESAP NUMARALARI.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Ziraat Bankası Çiftlik Şubesi burs-bağış hesap numaraları :

BAĞIŞ HESABI

IBAN:  TR68 0001 0007 6844 4979 8250 02 

BURS HESABI

 IBAN: TR95 0001 0007 6844 4979 8250 01 

hesaplarına yatırabilirsiniz.

            

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD, Samsun, Şubesi'nden, Burs, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı