Haber Detayı
04 Ekim 2016 - Salı 12:17 Bu haber 1942 kez okundu
 
ADD, ÜYELERİ İLE BULUŞTU
ADD Samsun Şubesi üyeleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendirdi.
- Haberi
ADD, ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Salonu'nda düzenlenen toplantıya ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, ADD Yönetim Kurulu Üyeleri, ADD Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını  yapan ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, " 19 Mart’ta ilk üye toplantımızı yaptığımızda yapacaklarımızı, plan ve projelerimizi anlatmaya çalışmıştık. Bugün ise çalışmalarımızı paylaşacağız. ADD 1989 yılında kuruldu. Şu an ülkenin geldiği şartlarda derneğimize ne kadar gerek olduğunu yaşarak görüyoruz. 

Laik, çağdaş, bilimsel eğitimden uzaklaşma Ülke, Ulus bütünlüğümüzü nasıl sıkıntıya soktuğunu çok yakın zamanda gördüklerini belirten Özkefeli,"  Dindar ve kindar nesil arzusu; eğitimin laik ve çağdaş sistemden uzaklaşması; imam-hatipleşme ve gerici eğitim bizleri 15 Temmuz darbe girişimi sürecine götürdü. Bugün Türk Milleti’nin birliği, Türk Devleti’nin varlığı ve Türk vatanının bütünlüğü tehdit altındadır. Bugün gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanlara inat; biz Atatürkçüler; Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında Cumhuriyet Kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

CUMHURİYET KAZANIMLARINA SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Atatürkçülerin Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında Cumhuriyet Kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkacağını belirten Özkefeli, "15 Temmuz'da emperyalizmin güdümündeki gerici darbe girişimi sonucu; FETÖ’ ye karşı mücadele gerekçesiyle iktidar; TSK’ da “emir-komuta birliğini bozmuş, askerin gücünü sıfırlayan, terfi sisteminde siyasetin ağırlığını artıracak nitelikteki düzenlemeler yapmış ve ordumuzu zafiyete uğratmıştır.
 Bugün Atatürk ilke ve devrimlerinde buluşanların, ülkemizin yeni emperyalist kuşatmalardan kurtulması için her türlü anlamda katkı vermeleri, birlik ve beraberlik içinde olmaları tarihsel bir sorumluluk olduğu gibi zorunluluktur da… "diye konuştu.


Samsun’daki bütün demokratik kitle örgütleri, sendikalar, aynı yoldaki siyasi partiler ve odalar ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Özkefeli konuşmasını şöyle tamamladı: " Gençlik Kolları yönetimimizi oluşturduk. Gençlik ile omuz omuza birçok projemizi gerçekleştirdik. Liselerde ADK kurulumu için öncülük yaptık.  OMÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile ilişkilerimizi güçlendirdik. Doğu Karadeniz Eş güdüm toplantısına  ev sahipliği yaptık. 120 genci Samsun ADD olarak ağırladık.

 Bu vesile ile bir kere daha Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aydınlanma şehitlerini, teröre, darbe girişimine verdiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. "          
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD,, ÜYELERİ, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı