Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 10:48 Bu haber 2378 kez okundu
 
ADD ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
ADD Samsun Şubesi göreve başlamasının ardından 2. Ziyaretini CHP İlkadım İlçe Başkanlığı’na yaptı.
- Haberi
ADD ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak 7 Şubatta yapılan Olağan Genel Kurulla bir nöbeti devraldık. Bu süreçte gündem ve bir çok çalışmalar dolayısı ile bizimle beraber olan siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve odaları ziyaret edemedik.

    Bu anlamda ilk ziyaretimize CHP İl Yönetimi ile başladık. İkinci ziyaretimizi CHP İlkadım İlçe yönetimine yaptık. Bizi olanca samimiyeti ve misafirperverliği ile karşılayan İlçe Başkanımız Sayın Fatih Türkel'e teşekkür ediyoruz. Bu ziyaretleriz devam edecektir.” Ded,.

ARTIK AYAĞA KALKMAK GEREKİYOR

    Ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Özkefeli, “ Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk İlke ve Devrimlerine artık aleni saldırının hepimiz farkındayız. 15 Temmuz Gerici ve İşbirlikçi Darbe girişimi; Ülkemiz için istenilen, birçok defa seslendirilen bir çok amacın daha basit gerçekleştirmesi sürecine yol açtı. Şu an Başkanlık sistemi aleni konuşulur halde.
    Biz Darbe süreci öncesi Atatürksüz ve Türksüz Anayasa istemiyoruz derken şimdi OHAL ve KHK ile ile Anayasa Mahkemesi destekli Cumhuriyetimiz bu sürece itildi. Bir yol ayrımındayız. Tren kaçmasın istiyoruz. Cumhuriyet adına , Tam bağımsızlık adına, Atatürk İlke ve Devrimleri Adına, Sosyal Hukuk Devleti adına artık ayağa kalkmak gerekiyor. 
    Bunun için, Demokrasiden yana, Cumhuriyet ve Tam Bağımsızlıktan yana tüm örgütlerle, partilerle beraber olmak; beraber mücadele vermek ilkemiz.
    Samsun’da bu kapsamda  ziyaretlerimiz devam edecek.    Ülkenin Bütünlüğü, Milletin Birliği Ve Cumhuriyetin devamı adına Atatürk İlke ve Devrimleri tek yoldur. Bu amaçtan sapmanın bedelini bir daha yaşamak istemiyoruz.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD, ZİYARETLERİNE, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı