Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 18:02 Bu haber 409 kez okundu
 
AES, Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları İçin Uzaktan Eğitim istedi
Anadolu Eğitim Sendikası İl Başkanı Murat Bahtiyar, öğretmenlerin yıl sonu mesleki çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
AES, Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları İçin Uzaktan Eğitim istedi

Yüz yüze eğitim-öğretim döneminin sona erdirildiğini belirten Murat Bahtiyar, "Tüm çalışmalar yaklaşık 3 aydır uzaktan eğitim ile yapılıyor iken öğretmenlerin yıl sonu mesleki çalışmaları da uzaktan yapılabilir." dedi.

 

  Bahtiyar konu ile ilgiliolarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Uzaktan canlı ders yapan, EBA'dan kurslar alan öğretmenler toplam 1 haftalık mesleki çalışmayı da uzaktan yapabilir. Salgın süreci devam ederken öğretmenler 1 haftalık süre için çocuklarını kime bırakacak? Çoğu öğretmenimiz çocuğunu bırakacak kimse bulamayacağı için okula götürecek. Bu daha sağlıksız bir ortam oluşturacaktır.

 

Ayrıca Orta Öğretimde sorumluluk sınavlarının da mesleki çalışmalarla aynı tarihlere konulması seminerlerin verimli geçmesini engelleyecek ve okullarda bir karmaşa yaratacaktır.Seminerlerin yüz yüze yapılacağını belirten MEB, Kurul toplantılarının online  yapılmasını isteyerek öğretmenlerin akıllarında soru işareti oluşturmaktadır.MEB bu kararı gözden geçirmeli; EBA üzerinden öğretmenlerin mesleki alanlarına katkı sağlayacak çok seçenekli kurslar açarak mesleki çalışmaların uzaktan yapılmasını sağlamalıdır."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AES,, Öğretmenlerin, Mesleki, Çalışmaları, İçin, Uzaktan, Eğitim, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı