Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 13:05 Bu haber 936 kez okundu
 
AES'ten Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Kitap Toplama Görevi Tepkisi
AES (Anadolu Eğitim Sendikası) Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 1 Milyon Kitap Kampanyası kapsamında öğretmenlere kütüphane oluşturma ve Kitap Toplama görevi vermesine sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
AES'ten Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Kitap Toplama Görevi Tepkisi

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bitmeyen angaryalarına hayır dediklerini belirten Murat Bahtiyar, Kitap Toplama Kampanyası ve öğretmenlere yüklenen angarya ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Murat bahtiyar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:”

Bu anlayış bugünlerde “Her Yere Kitap Her Yerde Kitap” adıyla başlatılan bir projeyi daha büyük bir beceri ile öğretmenlerin zaten yükle dolu olan sırtına yeni bir yük olarak yüklemeyi başardı.    Samsun MEM  angarya işlerinden vazgeçmediği gibi bu angaryaları öğretmenlerin üzerine yüklemekten, öğretmenler üzerinden kendi reklamını yapmaktan da bir türlü vazgeçmedi.

 

Öğretmenleri birer parya, köle gözüyle görmeyi alışkanlık haline getiren bir anlayışın Samsun MEM'e yerleştiğini üzüntüyle karşılamaktayız.   Asli görevi insan yetiştirmek olan öğretmenin görevini, liyakatsiz yöneticilere liyakat makyajı yapmak olarak algılayan Samsun MEM, öğretmenleri dersten, kurstan, nöbetten, sınavlardan, koçluktan, rehberlikten, veli ziyaretlerinden, toplantılardan artan zamanlarında (!) şimdi de kütüphane kurmakla görevlendirdi.

 

 ANGARYA sorumlusu Öğretmen, kapı kapı gez, kitap topla, sonra bu kitapları incele, uygun görülenleri liste yap, ilçe milli eğitim müdürlüklerine götür, en önemlisi de MEM yetkililerinin koltuğunu sağlamlaştır, üst makamlardan bol bol alkış almalarını sağla, basında bol bol reklamlarını yap!  Hadi hayırlı olsun öğretmenlerimize yeni görevleri! Bu gidişle öğretmenleri bir görev daha bekliyor sanki. Toplanacak olan o 1 milyon kitabın 24 saat nöbetini de öğretmenlere verirlerse şaşırmayız.

        Samsun MEM yetkilileri ve birkaç işgüzar AR-GE çalışanı, kapalı kapılar ardında bulunduğunuz makamları koruma ya da daha yüksek makamlara yükselme hayaliyle, öğretmenlere yüklediğiniz ANGARYAlarınıza bu güne kadar “ HAYIR “ dedik, sonuna kadar “HAYIR” diyeceğiz.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AES'ten, Samsun, Milli, Eğitim, Müdürlüğü'ne, Kitap, Toplama, Görevi, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı