Haber Detayı
26 Temmuz 2016 - Salı 09:20 Bu haber 2408 kez okundu
 
AK PARTİ DEMOKRASİYİ KURUMSALLAŞTIRMALI
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Bundan sonra Akp iktidarının yapacak olduğu, demokrasiyi kurumsallaştırmak, eğitimde bilimsel ve laik değerlendirme metodlarını kabul etmek olmalıdır." dedi
SİYASET Haberi
AK PARTİ DEMOKRASİYİ KURUMSALLAŞTIRMALI

Yazılı bir basın açıklaması yapan Akcagöz şunları söyledi: "  Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, hep din kisvesi altındaki küfür ve melânetten gelmiştir." sözünün üzerinden neredeyse yüz yıl geçmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşadığımız gelişmeler, Büyük önderin bu sözünü bir defa daha hatırlamamıza vesile olmuştur. Akp iktidarının, bugün yüzyüze kaldığı gerici yapılanmayı, biz on yıllardır söylemekte ve ifşa etmekteyiz. Ancak siyasal iktidar, bu yapıyla çok kısa zaman önce kol kola girmiş ve devleti beraber yönetmeye kalkmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kandırıldım" sözü, bunun açık bir kanıtıdır. 

          Bundan sonra Akp iktidarının yapacak olduğu, demokrasiyi kurumsallaştırmak, eğitimde bilimsel ve laik değerlendirme metodlarını kabul etmek olmalıdır. Bugün ülkenin başına bela olan bir tarikat ve cemaat yapılanması, yarın başka bir isim altında ortaya çıkabilir.   İnsanların dindar olması,  ya da bir şeye inanıp inanmaması, onların bilecekleri iştir. Siyasetini din temeline oturtmaya çalışmak, ülkenin geleceğine yapılacak en büyük kotülüktür. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, PARTİ, DEMOKRASİYİ, KURUMSALLAŞTIRMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı