Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 17:12 Bu haber 1235 kez okundu
 
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu Basın Toplantısı Düzenledi
AK Parti Samsun İl BaşkanıErsan Aksu bugün İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında kongre sürecini değerlendirdi, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu Basın Toplantısı Düzenledi

 

Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 7 ekim'de başlayan kongre sürecinde delege seçimlerinin tamamlandığını, ilk kongrelerin 22 Şuba'ta Canik, 23 Şubat'ta Havza, 21 Mart'ta 19 Mayıs ve 22 Mart'ta da Çarşamba İlçe Kongrelerinin gerçekleştirileceğini söyledi. 

İlçe kongrelerinin 6 aylık süreç içinde tamamlanacağını ve sadece Ramazan Ayı boyunca ara verileceğini belirten Başkan Aksu, " Bazı ilçelerimizde değişim yaşandı. Görevlerini tamamlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 9 ve 12. Aylar arasında İl Kongreleri, 2021'de de büyük kongre yapılacak. Biz Samsun'da kuruluşumuzdan bu yana görev yapmış ilçe başkanlarımızla önce Samsun'da , sonra Ankara'da bir araya geleceğiz. 


AK Parti'nin Samsun'da 210 Bin üyesi var. Her 5 seçmenden biri AK Parti'ye üye. Samsun’da kurulduğu günden itibaren vatandaşların yüzde 80’i AK Parti'ye oyverdi. 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerden oy oranları itibari ile başarıyla çıktık. Samsun'da başlattığımız Siyaset Akademizi programına 612 kişi başvurdu. Kongreler sonrasında yenilenen kadrolarımızla Türkiye'yi 2023 ve 2071 hedeflerimize taşıyacağız!" dedi.

 

HASAN UZUNLAR İLE İLGİLİ SÜREÇ İL DİSİPLİN KURULUNDA

 


Atatürk'e hakaret mesajları yayınlayan AK Parti Belediye Meclis ÜyesiHasan Uzunlar ile ilgili soruya cevap veren Aksu, "Kendisi partimizin kurucu üyesidir. AK Partililiğinden asla şüphemiz yok. MHP'lileri de rahatsız eden sosyal medya paylaşımlarının ardından gerekeni yaptık. İl Başkanlığı olarak hakkında hazırlanan rapor İl Yönetimine geldi. Değerlendirildikten sonra İl Disiplin Kurulu süreci tamamlayacak." diye konuştu.

 

CİTYMALL AVM VE ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE SANTRAL SORUSU

 

Arsan Aksu, ruhsatları olmadığı için  tartışmalara sebep olan CİTYMALL AVM ve Çarşamba'da devam eden Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili sorulara verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı: " Türkiye Hukuk Devleti. CİTYMALL AVM ile ilgili hukuki süreç devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi gerekli çalışmaları yapıyor. Hukuk ne derse o yapılacak.

 

Biyokütle Enerji Santrali de Devlet ev Hükümet politikası gereği yapılıyor. Enerjiye ihtiyacımız var ve dışarıya enerji için büyük paralar ödüyoruz. Bu santral ile ilgili olarak kamu vicdanını rahatsız ediyormuş gibi görüntü yaratılıyor. EPDK'nın sitesinde ise inşaat tamamlandıktan sonra yeralacağı bilgisi geldi." şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Ersan, Aksu, Basın, Toplantısı, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı