Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 00:37 Bu haber 451 kez okundu
 
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: Samsun 100 Yıl Sonra Yine Tarih yazdı
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Samsun'da gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100’ncü yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını belirtti. Başkan Aksu, Samsun'un 100 yıl sonra yine tarih yazdığını kaydeti.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: Samsun 100 Yıl Sonra Yine Tarih yazdı

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra siyasi parti liderleri ve devlet erkanının da katıldığı 100. yıl kutlamalarında coşkuya ortak olmak için Türkiye'nin dört bir yanından insanların Samsun'a geldiğini ifade eden Başkan Aksu, "Şehrimiz muhteşem bir gün yaşadı. Semalarında ezanların çınladığı, ufuklarında al bayrağın dalgalandığı özgür, bağımsız ve güçlü bir ülke olarak Milli mücadelemizin 100. yılını coşkuyla kutladık. Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, 19 Mayıs'ın böylesine görkemli kutlandığı bu organizasyonun Samsun'da gerçekleşmesinde emeği olan, başta Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan olmak üzere, milletvekillerimize ve yetkililere teşekkürü bir borç biliyoum" dedi.

'HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ'  MESAJI VERİLDİ

Başkan Ersan Aksu, Tütün İskelesi'nde gerçekleşen törenin son bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diğer siyasi parti liderleri ile çektirdiği tarihi fotoğraf hakkında düşüncelerini de paylaştı. Aksu, "19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde Samsun'da tarih yeniden yazıldı. Cumhur İttifakı ile başlayan milli birlik ve beraberlik ruhu, Türkiye İttifakı şeklinde adeta taçlandı. 19 Mayıs'ın ruhuna uygun olarak oluşan bu birliktelik mesajının hem ülkemizde hem de dünyada yankı uyandırdığını ve uyandırmaya devam edeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü;

100. YILDA TARİH YAZAN SAMSUN

"AK Parti iktidarı ile birlikte yükseliş ve şahlanışa başlayan ülkemiz son yıllarda her türlü hain saldırıya maruz kalmış olmakla birlikte, millet olarak birlik ve beraberlik ruhunu asla kaybetmemiştir. Ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen odaklar, her zaman olduğu gibi yine tuzaklar kurmaya devam ediyorlar. İşte o odaklara en güzel mesaj, Milli Mücadele'nin 100. yılında Samsun'dan verilmiştir. Samsun 100 yıl sonra yine tarih yazmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde yine engin siyasi tecrübesini konuşturmuş ve hem Türkiye hem de dünya için için ne denli büyük bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir."


   

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: AK, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Ersan, Aksu:, Samsun, 100, Yıl, Sonra, Yine, Tarih, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı