Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 18:02 Bu haber 1164 kez okundu
 
AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Uganda'da
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Parlamentolar Arası Uganda Dostluk Grubu koordinasyonunda resmi ziyaret kapsamında Uganda'ya gitti.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Uganda'da


 
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Uganda'da  iktidar partisi National Resistance Movement’in Kongresi’ne katıldı.

 

Cuma akşamı meydana gelen ve merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenleri anan Karaaslan, “Elazığ’da meydana gelen ve Malatya başta olmak üzere çok geniş bir çevrede hissedilen depremsonrasında çeşitli şehirlerimizden deprem bölgesine giderek arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılan ekipler özverili çalışmalarını sürdürüyor. Bu vesileyle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Deprem haberini aldığımız ilk andan itibaren aklımız, yüreğimiz Elazığ’da, dualarımız depremi yaşayan vatandaşlarımızla.” dedi.

 

TÜRK HEYETİ UGANDA CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

 

Ziyarete ilişkin görüşlerini paylaşan Karaaslan, “Uganda Cumhurbaşkanı Sn. Yoweri Museveni’nin Kurucusu ve Başkanı olduğu iktidar partisi National Resistance Movement’in Kongresi vesilesiyle Sahraaltı Afrika’nın önemli aktörlerinden Uganda’ya gelerek bir dizi program gerçekleştirdik. Ziyaretimiz kapsamında Cumhurbaşkanı Sn. Museveni ile de bir araya geldik. 

Ülkemiz Afrika ile ilişkilerini ‘karşılıklı yarar’ ilkesi üzerine inşa etmiş ve bu bakış açısıyla işbirliğinin daha da güçlendirilmesi noktasında irade ortaya koymuştur. 2005 yılının ülkemizde ‘Afrika yılı’ ilan edilmesiyle ivme kazanan Afrika’ya açılış politikamız meyvelerini vermeye devam etmektedir.” diye konuştu.
 

 

Uganda ziyaretine, Parlamentolar Arası Uganda Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve Ankara Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can katıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, Parti, Samsun, Milletvekili, Çiğdem, Karaaslan, Uganda'da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı