Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 17:14 Bu haber 7316 kez okundu
 
AK Parti Toplantısında Fuat Köktaş ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı'na Şok Santral tepkisi
Samsun'un Çarşamba ilçesinde bugün yapılan AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısında, bir muhtar ve Eğercili Mahallesi'nden bir vatandaş AK Parti Samsun Milletvekili Fuat köktaş ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir'e tepki gösterdi.
- Haberi
AK Parti Toplantısında Fuat Köktaş ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı'na Şok Santral tepkisi

İŞTE O GÖRÜNTÜLER : ( Tıklayın izleyin!)

https://www.facebook.com/habergazetesi/videos/477551279638736/?t=2


AK Parti  Çarşamba İlçe Danışma Kurulu bugün toplandı. Toplantının rutin gündeminin ardından AK Parti Samsun Milletvekili Fuat köktaş, santralin zararlı olmadığını, zararlı olur, havayı kirletirse ölçüm cihazları ile hemen tespit edileceğini ve Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü'nün hemen şalteri kapatacağını söyledi. Köktaş'ın konuşması sırasında söz alan Eğercili Mahallesi sakinlerinden ve arazi sahibi Seyfettin Yavan, Köktaş'a  Eğercili Mahallesi'nde besicilik yaptığını ve tarımla ilgilendiğini belirterek, ovada, özellikle Eğercili mahallesinde yapılacak olan santralin tarım ve hayvancılığa zarar vereceğini, tarım arazilerine santral yapılmaması gerektiğini belirtti.
 

Köktaş'ın ardından söz alan Çarşamba Ziraat odası Başkanı Muammer Aydemir de santral ile ilgili olarak 28 gündür araştırmalarını sürdürdüğünü, Çarşambalılar ve ailesi tarafından baskı altında olduğunu, Milletvekili  Fuat Köktaş'ın santral ile ilgili soracağı sorulara cevap verdiğini söyledi. Muammer Aydemir'in konuşmasına en sert tepki toplantıya katılan Hacılı Çay Muhtarı Mithat Sezgin'den geldi. Mithat Sezgin, hem Muammer Aydemir'e hem de Fuat Köktaş'a santralin tarıma, doğaya ve çevreye zarar vereceğini söyledi. 

Köktaş ve Aydemir'e de tepkisini dile getiren Muhtar Mithat Sezgin, Köktaş'ın tüm ısrarlarına rağmen toplantıyı terketti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, Parti, Toplantısında, Fuat, Köktaş, ve, Çarşamba, Ziraat, Odası, Başkanı'na, Şok, Santral, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı