Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 16:55 Bu haber 1695 kez okundu
 
AK Parti Yakakent ve Canik İlçe Teşkilatları istifa etti.
AK Parti Yakakent ve Canik İlçe Teşkilatları yönetim kurulları ile birlikte istifa etti.
SİYASET Haberi
AK Parti Yakakent ve Canik İlçe Teşkilatları  istifa etti.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; parti teşkilatlarının kongre sürecinin sonbaharda başlayacağını belirterek," amsun İl Başkanlığı olarak Genel Merkezimiz tarafından belirlenecek kongre takvimi öncesinde çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 


AK Parti’de teşkilat içi değişimler ve yenilenmeler partimizin dinamizminin bir göstergesidir. Biz bu tür yenilenmeleri her zaman bir bayrak değişimi olarak değerlendirdik, değerlendiriyoruz. Yaptığımız istişareler sonucunda olağan bir gelişme olarak; Yakakent ve Canik ilçelerimizin ilçe başkanlıklarının ve yönetimlerinin istifalarını aldık. 

Arkadaşlarımıza partimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. İlçe Başkanlarımız ve yönetim kurullarındaki arkadaşlarımızın parti üyelikleri devam ediyor. Partimizden kopmuş değiller. Kendileri ile hukukumuz her zaman devam edecektir. AK Parti ailemizin birer neferi olarak her zaman yanımızda olacaklardır. 
 Biz parti olarak bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etme arzumuzu da ifade ediyoruz. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

Başkan Aksu, boşalan ilçe yönetimleri ile ilgili kısa sürede değerlendirmeler yapılarak görevlendirmelerin yapılacağını ve gerektiğinde konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, Parti, Yakakent, ve, Canik, İlçe, Teşkilatları, , istifa, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı