Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 18:59 Bu haber 283 kez okundu
 
AK PartiSamsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Salgını Değerlendirdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’ile Samsun Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin çalışmaları ile hizmetleri değerlendirdi.
SİYASET Haberi
AK PartiSamsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Salgını Değerlendirdi


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın koordinasyonunda AK Parti Genel Merkezi’nde Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımıyla, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınının ardından Samsun Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin çalışmaları ile hizmetlerinin değerlendirildiği bir video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

 


Çiğdem  Karaaslan, “Yeni tip koronavirüs ile mücadelemizde devletimiz ilk andan itibaren gerekli önlemleri aldı. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz; izlenen doğru strateji, alınan önlemlerin hızla hayata geçirilmesi, kriz yönetimi kapasitesi, sahip olduğumuz sağlık altyapısı ve milletimizin güçlü dayanışması ile bu krizden diğer ülkelere göre daha az etkilenmiştir. Süreç, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, kurumlarımızın aldığı kararlar sayesinde sağlıklı bir biçimde ilerlemektedir.

 

Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla illerimizde oluşturulan ve gerektiğinde şehre özgü ilave tedbirleri alan Pandemi Kurulları da mücadelemizin hız kazanmasını ve daha etkili olmasını sağlamıştır. Yerel yönetimlerimizin, AK Parti’mizin Belediyecilik anlayışının gereğiyle tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler geliştirmesi ve işbirliğimizi doruğa taşımamız gereken bir dönemdeyiz. ” dedi.

 

 

 

 ‘Milli Dayanışma Kampanyasnın bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik önemli bir sosyal sorumluluk projesiolduğunu ifade eden Karaaslan,  “Samsun’umuzda Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizin tüm imkânlarını seferber ederek, diğer şehirlerimiz için de örnek olacak uygulamalarıyla ‘Gönül Belediyeciliği’nin gereğini yerine getirdiğini, başarılı çalışmalarını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Belediye Başkanlarımızın sunumlarıyla gördük.

 

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin birinci yıldönümünde, sorumluluk alanlarında özveriyle, hizmetlerin aksamaması için canla başla çalışan, toplantımıza katılarak tecrübelerini paylaşan tüm Belediye Başkanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Millet olarak, bugüne kadar aştığımız nice zorlukta ve üstesinden geldiğimiz nice badirede olduğu gibi bu sıkıntılı günleri de birlik, beraberlik ve dayanışmamızla aşacak, birlikte başaracağız.” diye konuştu.

 

Toplantıya AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve İlçe Belediye Başkanları katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, PartiSamsun, Milletvekili, Çiğdem, Karaaslan, Salgını, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı