Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 16:45 Bu haber 3839 kez okundu
 
Akcagöz'den Ayvacık Kaymakamı'na İzmir Marşı Yanıtı
CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün Ayvacık'ta 'Atatürk Çocukları' adlı koronun 23 Nisan programından çıkartıldığı ve İzmir Marşı yasaklandığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Ayvacık Kaymakamı Emre Yeşilbaş'a Yanıt verdi.
SİYASET Haberi
Akcagöz'den Ayvacık Kaymakamı'na İzmir Marşı Yanıtı

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Ayvacık'ta 23 Nisan Kutlamaları kapsamında programda olan 'Atatürk Çocukları' adlı koronun 23 Nisan programından çıkartıldığı  ve İzmir Marşı yasaklandığı iddiası ile ilgili olarak Ayvacık Kaymakamı Emre Yeşilbaş iddianın asılsız olduğunu belirtmiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce kendilerine yollanan programın Kaymakamlık İnternet Sitesi'nde yayınlandığını söylemişti.

Bu açıklama üzerine görüşlerini aldığımız CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, iddiasının arkasında durduklarını belirterek," O yayınlanan programda,  'Atatürk Çocukları' adlı koro neden yeralmadı?  Kimse, 23 Nisan coşkusuna gölge düşürme gayreti içinde olmamalıdır. 'Atatürk çocukları' adı altında müzikal bir etkinlik yapılmasından , İzmir'in kurtuluşu ile taçlanan bir mücadelenin simgesi haline gelmiş bir marştan  kim ve neden rahatsızlık duymaktadır? 
Eğer kaymakam Bey İzmir Marşı'nı yasaklamasıysa ben Ayvacık'a araç göndereyim Ayvacık Sokaklarında İzmir Marşı Çaldıralım . " dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akcagöz'den, Ayvacık, Kaymakamı'na, İzmir, Marşı, Yanıtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı