Haber Detayı
08 Eylül 2016 - Perşembe 17:27 Bu haber 4704 kez okundu
 
Akşener'i MHP'lilerin ve Halkın Gönlünden Nasıl İhraç Edecekler ?
MHP'nin Meral Akşener'i ihraç etmesine ilk tepki, MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü'den geldi.
SİYASET Haberi
Akşener'i MHP'lilerin ve Halkın Gönlünden Nasıl İhraç Edecekler ?

Süslü kararın hukuksuz olduğunu, MHP'yasal olarak mahkeme kararı ile yapılan Tüzük Kurultayı'nda oybirliği ile yaptığı  tüzük değişikliği ile kongre sürecine kadar ihraçların önünün kapatıldığını söyledi. 

MHP Genel Merkezi'nin yargı kararlarını bile beklemediğini ve hukukdışı davrandığını belirten Süslü,  karadenizhayat'a yaptığı açıklamada  "Meral Akşener'in ihraç kararı tamamen hukuksuzdur. MHP mahkeme kararı ile yaptığı tüzük kurultayında kongre süreci sonlanana kadar ihraç kararı alınamayacağını genel kurul iradesi ile karar altına almıştır. Ancak genel merkez yanlısı bir delegenin yaptığı müracaat ile  idare mahkemesi yürütmeyi durdurmuştur.
Sadece yürütmenin durdurulduğu ve mahkeme kararının sonuçlanmamasına rağmen Genel Merkez Meral Akşener'i korkusundan ihraç ederek yasadışı, hukuksuz bir karar almıştır." dedi.

MHP İÇİNDE HUKUK MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Bu kararın Genel Merkezdekilerin  koltuklarını kaybedecekleri korkusuyla alındığını ifade eden Süslü, " Aynı uygulamayı Sayın Sinan Oğan'ı  ihraç ederek de yapmışlar, ancak yargı herşeye rağmen bu kararı iptal etmiştir. Meral Akşener hakkında alınan kararın da akibeti budur.
Yargı hukuksuz uygulamayı iptal edecektir. Biz MHP içinde hak ve hukuk mücadelemize devam edecek, hukukumuzu ve hakkımızı sonuna kadar savunacağız.
Sayın Akşener'i partiden ihraç ettiler ancak, MHP tabanının ve milletin gönlünden nasıl ihraç edecekler? MHP'nin ve ülkenin kurtuluşu için bu kongre yapılmalı ve delegenin iradesine saygı duyulmalıdır. Yapacakları kurultayda eğer Genel Merkez kazanırsa biz onların peşinden gitmeye hazırız. Ancak Genel Merkez, delegelerin oylarını alamayacakları için kongreden kaçıyor ve kendilerini rezil ediyorlar. MHP içinde hak arama ve hukuk mücadelemize devam edeceğiz." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Akşener'i, MHP'lilerin, ve, Halkın, Gönlünden, Nasıl, İhraç, Edecekler, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı