Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 19:06 Bu haber 35578 kez okundu
 
Alaçam Üvey Evlat Mı?
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YılmazWın bafra ve Çarşamba'ya yeni köprüler yaptırması , mevcut köprüleri orta yerinden kırılan Alaçamlıları kızdırdı.
- Haberi
Alaçam Üvey Evlat Mı?

Alaçam ilçesinin en eski yerleşim yerlerinden olan Karşıyaka Mahallesi'nin diğer mahallelerle ulaşımını 1961 yılından bu yana sağlayan Karşıyaka Köprüsü yağan yağmurlara dayanamamış ve  orta yerinden çatlayarak kırılmıştı. Bakımsızlık ve ilgisizlikten son yağan yağmurlara dayanamayarak orta yerinden çatlayan ve sonrasında araç ve yaya trafiğine kapatılan köprü, mahalle sakinlerini mağdur etmişti.

VATANDAŞLAR KÖPRÜSÜZ KALDI

Karşıyaka ,Etyemez, Köseköy, Aşağıkoçlu, Yukarıkoçlu, Harmancık ve daha bir çok mahallenin kullandığı köprü dışında bir geçiş noktası olmadığı için vatandaşlar tehlikesine rağmen köprüyü kullanmaya devam ediyor. Esnaflar ve vatandaşlar  bir an önce köprülerinin onarılmasını istemişti. Ancak Büyükşehir Belediyesi vatandaşların isteğine rağmen hiç bir girişimde bulunmayınca vatandaşların  mağduriyeti de devam etti.

BAFRA VE ÇARŞAMBA'YA BAYRAM HEDİYESİ, ALAÇAMLILAR MAĞDUR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın Bafra ve Çarşamba'ya 2 yeni köprü yaptırarak " bayram hediyesi" olarak sunması ve köprülerin basında geniş yer alması Alaçamlıları kızdırdı. 
Bafra ve Çarşamba'ya 2 Yeni köprü ile Bayram hediyesi veren Büyükşehir  Belediyesi'nin 55 yıllık köprüyü onarmaması ve girişimde bulunmaması üzerine Alaçamlılar; " Alaçam Üvey Evlat mı? Biz 55 yıllık köprümüzün onarımını bekliyoruz. Mağdur durumdayız. Birçok vatandaş köprüden hayatını tehlikeye atarak geçiyor." dedi.

KÖPRÜNÜN KIRILMA HABERİMİZİN LİNKİ:

http://karadenizhayat.com/haber-55-yillik-kopru-orta-yerinden-catladi-4515.html

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Alaçam, Üvey, Evlat, Mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı