Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 15:44 Bu haber 2009 kez okundu
 
Alperenler'den Adliye Sarayı'na Siyah Çelenk
Samsun Alperen Ocakları Üyeleri Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümünün suikast olduğunu iddia ederek , olayı 'dağın şartları ve pilotun hatası'olarak değerlendiren ve 132 sanık hakkında takipsizlik kararı veren mahkeme kararını protesto etti.
- Haberi
Alperenler'den Adliye Sarayı'na Siyah Çelenk

Sloganlar eşliğinde Eski Adliye Sarayı'na yürüyen Samsun Alperen Ocakları Üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı.

BU DOSYANIN KAPATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı Ömer Akkoyun Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, " Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı Şehid Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının bulunduğu helikopterin düşürülmesi suretiyle hain bir suikaste maruz kalmalarını 'dağın şartları ve pilotun hatası'olarak değerlendirerek 132 sanık hakkında takipsizlik kararı verdi.
 Yedi yıldır bu hain suikastin üzerini örtmek için memur olan siyasi iktidar ve uzantıları amaçlarına ulaştıklarını sanmaktadırlar.Bizler bu dosyanın kapatılmasına izin vermeyecek,nefesimizin yettiği yere kadar mücadale edeceğiz. Bu olayın suikast olduğunu milletimiz bilmemektedir,dünya bilmektedir.Sizin üzerini örtmeye çalıştıkça bir yanından da herkesin suikast olduğuna emin olduğu bu süreç'Yüce Türk Milleti adına 'hüküm verilmesine engel değildir. Hüküm verilmiştir!Müeyyideler beklenmektedir." dedi.

HUKUK İÇİNDE HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ

 Bu suikastin müeyyidelerinin bir gün görüleceğini belirten Ömer Akkoyun, " O gün sizlerin işgal ettiği koltuklarda,makamlarda Alperenler olacak.Sizler'adalet istiyoruz!'diye yalvaracaksınız,bizlerde sizlere ve suikaste parmağı olan herkese 'adaleti'teslim edeceğiz,hak ettiğinizi vereceğiz.Hainlere,katillere,adaletin tecelli etmesine engel olan siyasi otorite ve iş birlikçilerine hesap günü de hatırlatır ama hesabını dünya gözüyle göreceklerini de belirtmek isteriz.

 Bizler şehid liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber onun misyonunu ve davasını bitirmek istediklerini de, birliğimize kast etmek istediklerini de biliyoruz.Bu süreç biizm için bir imtihandır. Bürokraside olmalı,yargının bütün  kademelerinde adaleti tesis edebilmeli,büyük birlik hareketimizi iktidara taşıyabilmeliyiz.Bu mücadele ancak bu şekilde kazanılacaktır.
Alperen Ocakları müntesipleri olan bizler provokasyonlara gelmeyeceğiz,bu süreçte üzerimize kirli operasyonların yapılmasına izin vermeyeceğiz.Gücümüzün,imkanımızın yettiği yere kadar hukuk içerisinde mücadele edeceğimizi,bütün yollardan hakkımızı arayacağımızı komuoyuna bildiririz.
                                                    

                                                 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Alperenler'den, Adliye, Sarayı'na, Siyah, Çelenk,
Yorumlar
Haber Yazılımı