Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 17:50 Bu haber 1017 kez okundu
 
Amasya Genelgesi'nin 101. Yılı Samsun'da Unutulmadı
ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Amasya Genelgesi'nin 101. Yıldönümü nedeniyle Samsun Atatürk Anıtı'na Çelenk Koydu.
SİVİL TOPLUM Haberi
Amasya Genelgesi'nin 101. Yılı Samsun'da Unutulmadı

 
 
Amasya Genelgesi’nin 101. Yıldönümü nedeniyle ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Işık Özkefeli ,  yönetim Kurulu üyeleri ve ADD üyelerinin katılımı ile Samsun Onur Anıtı’na Çelenk Koydu.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı De. Işık Özkefeli, “ Gazi TBMM’nin açılışının 100. yılında, ulusal egemenliğimizin, demokratik Cumhuriyetimizin kuruluş rotası olan Amasya Genelgesi, bu gün de yol göstericimizdir. “ dedi.
 
 
Ülkemizin  101 yıl sonra siyasi iktidarın yanlış politikaları nedeniyle aynı yere döndüğünü belirten Dr. Işık Özkefeli konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“ Bugün de “Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir. Bugün de hükûmet aldığı sorumluluğun gereğini yerine getirememektedir. Ve bizce bugün de “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” Amasya Genelgesi, mücadelemizin esası ve dayanağıdır. Mücadelemizin amacını, gerekçesini ve yöntemini belirtmektedir. Bunları anlamayan siyasi iktidar, yaşananları unutmuş görünmekte, her nedense (!) ülkemizi yıkıma götüren Osmanlı hayranlığı ile hareket etmektedir… 
 
 
Sevr yanlıları, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu Lozan’a tereddütsüz saldırmaktadır. Lazistan, Kürdistan, Rum Ortodoks Ekümenikliği” nden söz edenler ortalıkta dolaşmaktadır.  BOP ve GOP projelerinin taşeronları sinsice çalışmaktadır.  Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız çağdaş değerler birer birer yok edilmektedir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini silmeye çalışanlar, uydurma tarih yazanlar şimdi de Atatürk’ün yol arkadaşlarını hedef almaktadır. 
 
 
Cumhuriyet Devrimi’nin değerli ismi Mustafa Necati’nin kendi evine verilen ismi kaldırıp, bir Cumhuriyet düşmanının adını oraya uygun görmektedir… Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Önderimizin Amasya’da söylediği “…bu acıklı durum karşısında hemen bir örgüt kurmak ve yurdun her yanında çalışmalar yapmak, haklarımızı korumak zorunludur.” sözlerini görev kabul edenlerce kurulmuştur. Bu sorumlulukla çalışmaktadır.
 
 
Devrimi başlatmak üzere yayınladığı Amasya Genelgesi’nin 101. yıldönümünde Büyük Atatürk’ü saygı ve sarsılmaz bağlılıkla takip etmekteyiz… 
 
Büyük Türk Milleti!
 
Egemenlik sarayın değil, milletimizindir. Bu sistem değişecektir. Parlamenter ve çoğulcu demokratik yönetim temel hedefimizdir. Gazi Meclis’e itibarını ve yetkilerini iade etmek önceliğimizdir. Güçler ayrılığı ilkesini mutlaka yaşama geçireceğiz. Saltanata ve hilafete özlem duyanlara izin vermeyeceğiz.
 
Cumhuriyet Devrimi ortak paydasında tüm Cumhuriyetçi güçlerin birlikteliğini sağlayacağız. Bölücülere, PKK, YPG, FETÖ’cülere, din tüccarlarına, iş birlikçi siyasilere fırsat vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz… Söz veriyoruz… "
 
 
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Amasya, Genelgesi'nin, 101., Yılı, Samsun'da, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı