Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 17:39 Bu haber 2894 kez okundu
 
AMERİKALI DİPLOMAT’TAN NEZAKETSİZ! NEZAKET ZİYARETİ
Samsun’a bir dizi ziyaret için gelen ABD Ankara Büyükelçiliği’nden İç Politika Uzmanı Natalie Oldani’nin NEZAKET ZİYARETİ olarak açıkladığı ziyaretlerin nezaket ziyareti olmadığı ortaya çıktı.
- Haberi
AMERİKALI DİPLOMAT’TAN NEZAKETSİZ! NEZAKET ZİYARETİ

Samsun’a bir dizi  ziyaret için gelen  ABD Ankara Büyükelçiliği’nden İç Politika Uzmanı Natalie Oldani CHP il Başkanı Tufan Akcagöz ile görüştü.

NEZAKET ZİYARETİNDE ÖNEMLİ! SORULAR
Olgani’nin Akcagöz’e FETÖ’nün 15 Temmuz darbesi sonrasında yaşanan mağduriyetleri, OHAL mağdurlarını, OHAL kararnamelerinin özgürlükleri kısıtlayıp kısıtlamadığını ve Başkanlık Sistemini sorduğu öğrenildi.   Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşme sonrasında CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve il yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Olgani ziyaretini “ NEZAKET ZİYARETİ” olarak açıkladı.

SAMSUN’UN SORUNLARI ABD’Lİ DİPLOMATIN GÜNDEMİNDE
CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz,  ABD’li diplomatın ilk olarak Samsun’un sorunlarına ilişkin bilgi almak istediğini  belirterek, “  Kentteki işsizlik ve ekonomik duruma ilişkin bilgiler verdik.  Suriyeli mültecilerin durumunu  aktardık. Büyük Ortadoğu Projesi’nin Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiğini ve artık bölgemizde huzur içinde yaşamak istediğimizi söyledim. PKK, Daeş gibi terör örgütlerine dışardan verilen desteğin bir gün destek vereni de bulduğunu belirttim,  teröre karşı birlikte mücadele etmemiz gerektiğini aktardım” dedi.

KAPATILAN OKULLARI KAMUDAN İHRAÇLARI DA SORMUŞ
Akcagöz, “ ABD’li diplomat görüşmede Samsun’da FETÖ kararnameleri kapsamında kapatılan okul olup olmadığını ,Kanun Hükmünde kararnamelerle ihraç edilen kamu çalışanlarıyla ilgili partiye başvuru olup olmadığını da gündeme getirdi. Kendisine kapatılan okulları, imam hatip okullarına çevrilen liseler ve Canik Başarı Üniversitesi ile ilgili gelişmeleri aktardım. Ayrıca, kamudan ihraç edilen çok sayıda kamu görevlisinin de mağdur olduğunu, bu mağdurların kurduğumuz  OHAL masasına başvuruda bulunduklarını aktardım. Natalie Oldanie  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlık Sistemi’ni artık dillendirmediği ve gündemine almadığını belirterek görüşlerimizi sordu. “ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AMERİKALI, DİPLOMAT’TAN, NEZAKETSİZ!, NEZAKET, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı