Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:57 Bu haber 954 kez okundu
 
Ampute Milli Takımımız ve engelliler Samsun Valisi ile buluştu
Samsun Valisi Osman Kaymak, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen iftar yemeğinde ilimizdeki engelli vatandaşlarımız ve Ampute Milli Takımı oyuncularımızla bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
Ampute Milli Takımımız ve engelliler Samsun Valisi ile buluştu

 
Vali Osman Kaymak yemekte yaptığı konuşmasında, “Samsun engelli vatandaşlarımız için çok güzel imkanlara sahip bir il. Devlet olarak, Valilik olarak ve belediyeler olarak siz engelli kardeşlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ben engelli sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Çünkü biz engellilerden evlerine kapanmamalarını, hayatın içinde olmalarını, hayallerini gerçekleştirebileceklerini insanlara göstermelerini istiyoruz. 

Ampute Milli Takımı sporcularıyla gurur duyuyoruz. Dünya ikincisi ve Avrupa birincisi olan Ampute Milli takımı sporcularımızı, ailelerini ve onları çalıştıran antrenörlerimizi, tebrik ediyorum. Onları kutluyorum. Bizleri ve ülkemizi gururlandırdılar. Önümüzdeki senelerde onlardan daha nice şampiyonluklar bekliyoruz. Bizlere milli duygunun, milli mücadele ruhunun nasıl yaşatılacağını gösterdiniz. ” diye konuştu.

Vali Osman Kaymak konuşmasının ardından engelli vatandaşlarımızla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra engelli vatandaşlarımız için düzenlenen iftar programına katılan doğuştan görme engelli ressam Eşref Armağan, perspektif tekniğiyle çizdiği resmi Vali Osman Kaymak'a takdim etti.

İftar yemeği programına ayrıca, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu da katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ampute, Milli, Takımımız, ve, engelliler, Samsun, Valisi, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı