Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 14:00 Bu haber 1183 kez okundu
 
Anadolu Eğitim Sendikası, Öğretmenlere Baskıya Tepki Gösterdi
Anadolu Eğitim Sendikası Samsun Şubesi Basın ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Sekreteri Erdem Ertaş bazı okul müdürlerinin, öğretmenleri çeşitli platformlardan canlı ders vermeye zorladığın ve baskı altına almaya çalıştığını söyledi. .
SİVİL TOPLUM Haberi
Anadolu Eğitim Sendikası, Öğretmenlere Baskıya Tepki Gösterdi

 

     Koronavirüs salgınının en çok etkilediği kesimlerden birisinin öğretmen camiası olduğunu ifade eden Erdem Ertaş,

    “ Öğretmenlere ve öğrencilere koronavirüse rağmen sınıfı özleten masa başından eğitimi idare etmeye çalışan yönetici anlayışıdır. Bakanlığın EBA uygulamasına mümkün olduğunca destek vermeye çalışan, öğrencileriyle bir şekilde iletişim halinde süreci takip eden öğretmenler; bu süreci  fırsata çevirip proje üreten milli eğitim müdürlükleri, EBA nın nasıl kullanıldığıyla değil  ne kadar kullanıldığıyla ilgilenen okul yöneticileri marifetiyle  inanılmaz bir baskı altına alınmıştır.

 

ZOOM PLATFORMUKULLANMA  BASKISI KALDIRILSIN

 

 Bakanlığın EBA üzerinden verdiği uzaktan eğitimi yeterli görmeyen okul müdürleri , öğretmenleri çeşitli platformlardan canlı ders vermeye zorlamaktadır.”Zoom” adı verilen platformun hacklendiği, öğretmen ve öğrencilerin kişisel bilgilerinin çalındığıyla ilgili iddialar gündemdeyken bazı ilçe müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından öğretmenlere bu programları kullanmaları yönünde yapılan baskıların kaldırılması gerekir.” Dedi.

 

TEHDİT BOYUTLARINA VARAN UYARI MESAJLARI BASKI ARACI HALİNE DÖNÜŞTÜ  

 

Öğretmenlerin bu süreçte psikolojik olarak yıpratılmamasına özen gösterilmesi gerektiğini belirten Ertaş, “Sürecin doğru yönetilmesi adına, yöneticilerin  EBA puan yarışına ve bu yarışın yansıması olarak ilçe müdürlüklerinden gelen ve zaman zaman tehdit boyutlarına varan uyarı mesajlarının öğretmenler üzerinde bir baskı aracı haline dönüştürülmesine son verilmelidir. “ diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Anadolu, Eğitim, Sendikası,, Öğretmenlere, Baskıya, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı