Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 18:41 Bu haber 1947 kez okundu
 
Anadolu Mahallesi’nde ağaçlar kesilmeyecek!
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Anadolu Mahallesi’nde yapılacak okul yerinin, çam ağaçlarına zarar vermeden yeniden planlandığını söyledi.
YAŞAM Haberi
Anadolu Mahallesi’nde ağaçlar kesilmeyecek!

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Anadolu Mahallesi’nde okul alanı olarak ayrılan belediyeye ait 10 dönümlük çiçek serası içerisinde  yapılacak 12 ve 24 derslikli ilkokulun yerinin çam ağaçlarının korunarak planlandığını, ağaçlara zarar vermeden yeni planlama yapıldığını söyledi.

 

Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Anadolu Mahallesi’nde  belediyeye ait 10 dönümlük çiçek serası içerisinde  yapılacak 12 ve 24 derslikli ilkokulun yerinin çam ağaçlarının korunarak planlandığını söyledi.

 

Bilindiği gibi okul alanı olarak ayrılan alanda bulunan ağaçlar, inşaatın yapılması için kesilmeye başlamış, ancak mahalle sakinleri ve SAMÇEP’in tepkisi ile çalışma durdurulmuştu. Durdurmanın ardından SAMÇEP (Samsun Çevre Platformu) Mahalle sakinlerinden imza toplanmış ve  imzalar Samsun Valiliği’ne teslim edilmişti.

 

EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

 

Çocukların eğitimine yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimlerine katkıda bulunmak yarınlarımıza katkıda bulunmak demektir. Bu nedenle eğitime her fırsatta desteğimizi sürdürüyoruz. Sağlıklı bir yeni nesil için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz.” dedi.

 

“ÇAM AĞAÇLARINI KORUYORUZ”

 

Anadolu Mahallesi’nde belediyeye ait 10 dönümlük araziyi Milli Eğitim’e devrederek ilçeye  yeni bir okul kazandırdıklarını ifade eden Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “ Yerel yöneticiler olarak sadece park, bahçe, temizlik, yol kaldırım gibi rutin hizmetlerin dışında eğitimin, sporun ve sağlığın alt yapısını oluşturma noktasında planlamalar, çalışmalar ve arsa oluşturma noktasında çalışıyoruz. Anadolu Mahallesi’nde bulunan 10 dönümlük çiçek serasını Milli Eğitime devrettik. Anadolu Mahallemiz çiçek serasında bu alanda 12 ve 24 derslikli ilkokul yapılmasına imkan sağladık. Okulun yapılacağı alanda bulunan çam ağaçlarını koruyoruz. Doğallığını bozmuyoruz. Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi, okul yerini ağaçlara zarar vermeden planlıyor. Çocuklarımızın nefes alacağı bu yeşil alanı koruyarak tabiata sahip çıkacağız.” diye konuştu. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Anadolu, Mahallesi’nde, ağaçlar, kesilmeyecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı