Haber Detayı
24 Temmuz 2016 - Pazar 16:57 Bu haber 1471 kez okundu
 
ASARCIK'TA ŞEHİTLER İÇİN DUA GECESİ
Asarcık'ta Demokrasi Şehitleri ve Tüm şehitler okunan dualar ile anıldı.
- Haberi
ASARCIK'TA  ŞEHİTLER İÇİN DUA GECESİ

Asarcık Kaymakamlığı, Asarcık Belediye Başkanlığı, AK Parti, CHP ve MHP ilçe başkanlıklarının ortaklaşa düzenlediği programa yaklaşık 4 bin kişi katıldı. 

Programda konuşan Asarcık İlçe Kaymakamı Hüseyin Tutuş, "15 Temmuz gecesi ordumuza sızmış ihanet şebekesi mensubu hainler memleketimizin birliğine ve beraberliğine kast etmeye yeltendiler. Allah'ın izni ve milletimizin değerli fertlerinin canlarını hiçe sayarak verdiği mücadele ile bu kalleş girişim engellenmiştir. Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi menfaatleri doğrultusunda hareket eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları Türk milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olmuştur. Bizlerde o akşam orada canlarını vererek şehit olan Demokrasi şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi dualarla andık" dedi. 

Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz; "15 Temmuz akşamı şerefli Türk ordumuzun içerisine sızmış hainler sivil halkımıza, millet irademize, milletimizin meclisine hücum etmiş demokrasiyi karalamaya yeltenmiştir. Millet   kendini siper etmiş, vatanına, bayrağına sahip çıkmıştır. " diye konuştu. 

AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, CHP İlçe Başkanı Cemal Baskın, MHP İlçe Başkanı Vahittin Kamuray ise yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek demokrasiye sahip çıkılmaya devam edilmesi gerektiğini söylediler.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ASARCIK'TA, , ŞEHİTLER, İÇİN, DUA, GECESİ,
Yorumlar
aside>
Haber Yazılımı